1 czerwca Polska Grupa Górnicza rozpocznie szczepienia pracowników

Zobacz

- Reklama -

W czwartek PGG otrzymała z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa potwierdzenie terminu dostarczenia szczepionek oraz możliwości rozpoczęcia szczepień 1 czerwca. Pracownicy PGG i członkowie ich rodzin (małżonkowie i pełnoletnie dzieci) będą szczepieni szczepionką Pfizer.

Stosowne porozumienie w sprawie medycznej organizacji szczepień Grupa zawarła ze Szpitalem Miejskim nr 4 w Gliwicach. Szczepienia będą realizowane w dziesięciu punktach w miejscowościach, gdzie działają kopalnie spółki: Gliwicach, Katowicach, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Bieruniu, Lędzinach, Rydułtowach i Radlinie.

Informacja o rozpoczęciu szczepień dotrze do poszczególnych pracowników jeszcze w czwartek za pomocą wiadomości sms; później pracownicy dostaną sms-y z konkretnym terminem szczepienia.

„Każdy zarejestrowany pracownik i zgłoszony na szczepienie członek jego rodziny zostanie indywidualnie poinformowany za pomocą sms-a o wyznaczonej dacie i godzinie szczepienia. Informacja zostanie wysłana nie później niż dwa dni przed wyznaczonym terminem” – poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

Ponieważ część osób zapisanych na szczepienie w PGG zdołała już zaszczepić się gdzie indziej, lub termin wyznaczony w ramach ogólnodostępnych skierowań może być szybszy niż w zakładzie pracy, spółka prosi pracowników, chcących zrezygnować ze szczepienia w zakładzie, by poinformowali o tym w swoich kopalniach.

PGG zatrudnia niespełna 40 tys. osób. Część z nich została już zaszczepiona, w ramach procedur Narodowego Programu Szczepień.

Od początku epidemii infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u ok. 6 tys. pracowników Polskiej Grupy Górniczej. Szczyt epidemii w kopalniach miał miejsce wiosną ub. roku. Sytuację opanowano wówczas m.in. dzięki powszechnym badaniom przesiewowym prowadzonym przez wiele tygodni z pomocą służb sanitarnych i wojska – łącznie przeprowadzono ponad 65 tys. takich testów.

Akcję szczepienia pracowników planują też m.in. Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Spółka Restrukturyzacji Kopalń.(PAP)

autor: Marek Błoński

mab/ amac/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -