25 maja szczyt unijny w Brukseli, w czerwcu też w stolicy Belgii szczyt UE-USA

Zobacz

- Reklama -

Dodał, że szczegóły dotyczące logistyki pojawią się wkrótce.

Michel ogłosił, że wraz szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen spotka się w czerwcu w Brukseli na szczycie UE-USA z prezydentem Joe Bidenem.

Jak dodał, będzie to okazja do odbudowania silnego sojuszu UE-USA i połączenia sił w kwestii Covid-19, klimatu, bezpieczeństwa i multilateralizmu.

Z informacji PAP wynika, że w czerwcowym szczycie nie wezmą udziału przywódcy 27 państw UE.

Przywódcy Unii Europejskiej uzgodnili na marcowym posiedzeniu Rady Europejskiej, że będą podejmować działania na rzecz zwiększenia produkcji szczepionek przeciw Covid-19 w UE i usprawnią kampanię szczepień w państwach członkowskich.

„To absolutnie konieczne, abyśmy nadal pracowali nad poprawą produkcji szczepionek w Europie i poprawą naszych możliwości dystrybucji do państw członkowskich” – powiedział wtedy na konferencji prasowej w Brukseli przewodniczący Rady Europejskiej Michel.

W wieczornej części wideoszczytu wziął też udział krótko prezydent Biden. Jak przekonywał na konferencji Michel, Unia Europejska i Stany Zjednoczone muszą razem chronić światowe bezpieczeństwo, demokrację i stabilność.

Tematem wideoszczytu była także ocena napiętych relacji z Turcją, które w ostatnich tygodniach zaczęły się ocieplać.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

luo/ mal/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -