in , ,

ABC Data wyróżniona przez Xiaomi

Popularność marki Xiaomi rośnie z każdym dniem bardziej. Firma uhonorowała ABC Data jako swojego złotego partnera. Pokazuje to, że efekty współpracy firm są doceniane przez chińskiego producenta. ABC Data została wyróżniona statuetką Golden Partner Award przez firmę Xiaomi.

Spotkanie Xiaomi Global Partner Conference w Pekinie zgromadziło najważniejszych partnerów biznesowych Xiaomi z całego świata. W gronie spółek szczególnie przyczyniających się do wzrostu pozycji i popularności tego producenta pojawiła się również ABC Data – pierwszy oficjalny dystrybutora Xiaomi w Unii Europejskiej. W trakcie konferencji vendor wyróżnił dziesięciu wiodących partnerów. W uznaniu wkładu ABC Data w budowę i rozwój kanału sprzedaży Xiaomi oraz zapewnienie pełnego wsparcia i obsługi komunikacyjnej marki w Polsce, spółka otrzymała tytuł i statuetkę Golden Partner Award. To najlepszy dowód, że współpraca z ABC Data jest dla Xiaomi kluczowa i bezpośrednio przekłada się na realizację zakładanych przez tę firmę celów biznesowych w regionie CEE.

Według firmy analitycznej Canalys, Xiaomi jest czwartą najlepiej sprzedającą się marką smartfonów w Europie Środkowo-Wschodniej. Mamy spory udział w tym sukcesie, gdyż to właśnie ABC Data przetarła szlaki dla rozwoju biznesu Xiaomi w tej części Europy. Wcześniej sprzęt tego producenta dostępny był w Polsce za sprawą importu indywidualnego. Od roku systematycznie budujemy kanał sprzedaży tej marki, odnosząc kolejne sukcesy. Tylko w drugim kwartale tego roku zanotowaliśmy 140% wzrost popytu na sprzęt Xiaomi – w porównaniu z pierwszym kwartałem 2017 roku. Producent docenia nasze zaangażowanie oraz odnoszone sukcesy, co skutkuje rozszerzaniem posiadanego kontraktu o kolejne kraje – Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data

abc data xiaomi

ABC Data jest odpowiedzialna za dystrybucję Xiaomi już nie tylko w Polsce, lecz także w innych krajach regionu CEE. Kilka miesięcy temu spółka rozpoczęła sprzedaż telefonów tej marki na Litwie, gdzie nawiązała współpracę z operatorem komórkowym Telia. Odpowiada on za ponad 40 proc. sprzedaży smartfonów w tym kraju. W ofercie operatora dostępne są wszystkie najnowsze modele z serii Redmi, a także flagowce Mi Note 2. Smartfony Xiaomi, z dystrybucji ABC Data, dostępne są również w litewskich sklepach z elektroniką.

Po dwóch miesiącach marka ta zdobyła już około 4,5% tamtejszego rynku. To naprawdę ogromny sukces. Idziemy więc za ciosem i w dalszym ciągu dynamicznie rozwijamy kanał sprzedaży Xiaomi na Litwie. Sukcesywnie budujemy kanał sprzedaży również w Polsce. Aktualnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi operatorami na rynku telekomunikacyjnym, myślimy również o rozwoju sieci punktów sprzedaży produktów tej marki – Mi Zone – nie tylko w Warszawie, ale i innych miastach – Andrzej Kuźniak, Wiceprezes Zarządu ABC Data

Równolegle z rozwojem kanału sprzedaży na Litwie, spółka przygotowuje się do wejścia z ofertą produktów tej marki na Łotwę i do Estonii, co może stać się już jesienią. ABC Data nie wyklucza również sprzedaży sprzętu Xiaomi w pozostałych krajach, w których jest bezpośrednio obecna, czyli w Czechach, na Słowacji, w Rumunii i na Węgrzech.

Przyznane ABC Data wyróżnienie Golden Partner Award znacznie podnosi prestiż i wiarygodność spółki jako najlepszego dystrybutora Xiaomi w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu ABC Data może spokojnie budować i rozwijać kanał sprzedaży, a także jeszcze bardziej zacieśniać dotychczasową współpracę z Xiaomi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
audio

Czy znów będziemy porozumiewać się za pomocą głosu?

lg

Wielkoformatowe monitory LG teraz w ofercie Veracomp