- Reklama -

Abp Jędraszewski: chrześcijanie wiedzą, że ich życie nie kończy się pustką

Zobacz

- Reklama -

Metropolita krakowski przywołał w homilii postać Jana Apostoła, który stojąc z Matką Boską pod krzyżem Chrystusa, nie mógł zrozumieć, jak Chrystus ma przynieść zbawienie, a zdradzony i sponiewierany będzie przyciągał do siebie wszystkich.

Jak mówił abp Jędraszewski, kiedy kilka dni później, w wielkanocny poranek, Jan wpatrywał się w pusty grób swojego mistrza i doświadczał przemiany serca, uwierzył, że „w tym właśnie momencie, staje się uczestnikiem życia wiecznego, zagwarantowanego wszystkim tym, którzy uwierzyli w Syna Bożego, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego”.

„Tak, życie wieczne zaczyna się w chwili, w której człowiek poznaje prawdziwego Boga i Jego Jednorodzonego Syna, Jezusa Chrystusa posłanego na świat i do świata” – podkreślił arcybiskup.

Abp Jędraszewski mówił, że elementem wyróżniającym chrześcijan jest to, że mają przyszłość. „Nie wiedzą dokładnie, co ich czeka, ale ogólnie wiedzą, że ich życie nie kończy się pustką” – podkreślił metropolita krakowski. „Tylko wtedy, gdy przyszłość jest pewna jako rzeczywistość pozytywna, można żyć w teraźniejszości” – dodał.

„Chrześcijaństwo nie było jedynie +dobrą nowiną+ – przekazem treści do tej pory nieznanych. Używając naszego języka, trzeba powiedzieć, że chrześcijańskie orędzie nie tylko +informuje+, ale również +sprawia+” – mówił abp Jędraszewski. „Oznacza to: Ewangelia nie jest jedynie przekazem treści, które mogą być poznane, ale jest przesłaniem, które tworzy fakty i zmienia życie” – podkreślił.

„Niech łaska pokoju i radości, nowe życie, które Zmartwychwstały Chrystus przynosi światu w dzisiejszy wielkanocny poranek, będą udziałem nas wszystkich” – mówił abp Jędraszewski. (PAP)

autor: Małgorzata Wosion-Czoba

wos/ joz/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -