- Reklama -

Adamczyk: celem jest to, aby pasażerowie w większości korzystali z transportu kolejowego

Zobacz

- Reklama -

„To dobry dzień i dobra informacja przed majowym weekendem. Szczególnie dla wszystkich tych, którzy planują podróż koleją z rowerem, ale także dla osób z niepełnosprawnościami. PKP Intercity otwiera pierwsze dwa wagony z 40 zamówionych u polskich producentów. To efekt prowadzonej polityki taborowej. To efekt decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości, że Polska kolej musi się zmieniać i zmienia na naszych oczach. Patrząc na te wagony, na ich funkcjonalność – można powiedzieć, że polska kolej pięknieje” – mówił Adamczyk w czwartek podczas konferencji prasowej na dworcu Warszawa Wschodnia poświęconej nowemu typowi wagonu pasażerskiego COMBO.

Szef resortu infrastruktury wskazał, że celem rządu Zjednoczonej Prawicy jest to, aby pasażerowie w przeważającej większości zaczęli korzystać z transportu kolejowego.

„Tak, aby przedłożyli ponad transport samochodowy, transport kolejowy. Ale także, aby mogli korzystać z kolei przewidywalnej, punktualnej, z wagonów i miejsc komfortowych. Tak, aby dotyczyło to każdego, bez względu na to, czy jest w pełni sprawny, czy niestety obarczony niepełnosprawnościami. Temu służy ten program, dzięki któremu powstają wagony o podwyższonym standardzie, dzięki któremu transport koleją będzie należał do przyjemności” – wskazał minister Adamczyk.

W jego ocenie po pandemii COVID-19, która zdaniem ministra niedługo na szczęście najpewniej ustąpi, PKP Intercity znów będzie mogła być dumna z liczby przewożonych pasażerów. Przypomniał, że przed wybuchem epidemii osiągnięte zostały najwyższe wyniki w tym zakresie od początku XXI wieku. Zdaniem Adamczyka determinacja rządu Mateusza Morawieckiego w zakresie „dobrej zmiany na kolei” będzie lokowała Polskę w europejskiej czołówce jeżeli chodzi o komfort, wygodę i przewidywalność. (PAP)

Autorzy: Tomasz Więcławski, Jerzy Rausz

twi/ rau/ je/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -