Adamczyk: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg działa wszędzie

- Reklama -

„Każdy z Polaków ma prawo do tego, by móc korzystać z bezpiecznych dróg. To gwarantuje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Wspieramy wszystkie inicjatywy. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera wszystkie inicjatywy na drogach samorządowych” – mówił Adamczyk.

Jak zaznaczył, rząd co roku na ten cel przeznacza 3,5 mld zł.

„Cieszymy się z tego, że w całej Polsce może powstawać bezpieczna infrastruktura drogowa, a miejscowe firmy mają perspektywy rozwoju na następne lata” – zauważył minister infrastruktury.

Pragnę zapewnić samorządy – dodał – „że pieniądze będą w tym i w następnych latach”. Samorządowców zachęcił do przygotowywania przedsięwzięć poprawiających infrastrukturę drogową.

Wybudowany w Desznicy most na potoku Ryj kosztował blisko 1,5 mln zł; dofinasowanie wyniosło ponad 1 mln zł. Zastąpił poprzedni, który został uszkodzony przez powodzie. Wraz z mostem wybudowano także ponad 400 metrów drogi oraz wyremontowano kolejne cztery kilometry.

Inwestycja – jak zapewnił starosta powiatu jasielskiego Adam Pawluś – poprawiła dostępność komunikacyjną mieszkańców Desznicy i okolicznych miejscowości.

Samorządy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mogą liczyć na dofinansowanie zadania w przedziale od 50 proc. do 80 proc. wartości zadania, w zależności o dochodów własnych danej jednostki samorządu terytorialnego. Maksymalna kwota dofinansowania zadania wynosi: 30 mln zł.

W ramach funduszu dofinansowanie można otrzymać na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych. Gmina może złożyć dwa wnioski, natomiast powiat oraz miasto na prawach powiatu trzy wnioski.(PAP)

autor: Alfred Kyc

kyc/ drag/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -