Adamczyk: Trasa Łagiewnicka to jedna z największych inwestycji samorządowych w Polsce

Udostępnij

Trasa Łagiewnicka to 3,5-km arteria na południu Krakowa, stanowiąca fragment trzeciej obwodnicy miasta. Jej budowa wraz z linią tramwajową rozpoczęła się w lutym 2018 r. Koszt zadania – jednej z najważniejszych inwestycji Krakowa ostatnich lat – to 802,2 mln zł brutto.

Podczas sobotniej inauguracji trasy minister infrastruktury podkreślił, że to jedna z największych inwestycji samorządowych w Polsce.

Adamczyk zaznaczył, że rząd wspiera samorządy w dobrych projektach, na które liczą mieszkańcy. Przypomniał, że od 2019 r. rząd przeznaczył prawie 13 mld zł na wsparcie inwestycji na drogach samorządowych, gminnych i powiatowych. “Koncentrujemy uwagę także na obwodnicach w ciągu dróg wojewódzkich” – mówił szef MI.

Zaznaczył, że dziś w Małopolsce, w tym Krakowie jest tyle inwestycji, ile nie było od lat.

Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda zauważył, że dużą rolę w sfinansowaniu inwestycji odegrały środki unijne. Podkreślił, że Polska dobrze wykorzystuje środki europejskie, ale wykorzystuje też środki budżetowe. “W okresie naszych poprzedników główne inwestycje były realizowane ze środków europejskich. Teraz rola środków europejskich jest trochę inna, ale nadal są one bardzo potrzebne i nadal są zastrzykiem finansowym, który nas wspiera” – powiedział Puda.

Dodał, że z budżetu państwa przekazywane są kolejne pieniądze na inwestycje. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Kolejny wyciek w Nord Stream?

Szwedzka straż przybrzeżna stwierdziła wcześniej w tym tygodniu czwarty wyciek w uszkodzonych gazociągach Nord Stream 1 i Nord Stream 2 - poinformowała rzeczniczka służby Jenny Larsson w wypowiedzi dla dziennika "Svenska Dagbladet". Wcześniej mówiono o trzech wyciekach.

Cyfryzacja KPRM: rządowa porównywarka cen węgla już działa

Rządowa porównywarka cen węgla jest już dostępna. Portal przeznaczony dla konsumentów i sprzedawców ma ułatwić zakup opału - poinformowała we wtorek Cyfryzacja KPRM. Jak dodano, nowe rozwiązanie pozwoli uniknąć nadużyć.
- Reklama -

REKLAMA