Adamczyk: udało się udrożnić samochodowe przejścia graniczne z Ukrainą

Udostępnij

“Na skutek działań związanych z pomocą Ukrainie udało się wreszcie udrożnić przejścia samochodowe z Ukrainy do Polski, szczególnie dla samochodów ciężarowych” – powiedział na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia minister Adamczyk.

“To dobra informacja dla polskich przedsiębiorców. Będzie się opłacało jeździć na Ukrainę. Samochody nie będą musiały czekać w kolejkach kilkudniowych na wjazd do Polski czy na wyjazd z Polski” – dodał szef MI.

Adamczyk podkreślił, że rozwiązania, które przyjmuje rząd w związku z pomocą Ukrainie, są również korzystne dla polskich przedsiębiorców.

Minister przyznał, że problemu drożności samochodowych przejść granicznych z Ukrainą nie można było rozwiązać przez lata, a jako przykład podał drogowe przejście graniczne w Korczowej.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Resort klimatu: Polska i Czechy przekażą KE list poparcia dla gazociągu Stork II

Polska i Czechy w najbliższych dniach oficjalnie przekażą najwyższym przedstawicielom Komisji Europejskiej wspólny list poparcia dla budowy gazociągu Stork II i terminala FSRU w Gdańsku - podało w piątek Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Mikroroboty pomogą w problemach z płucami. “Leczenie mogłoby być dużo skuteczniejsze”

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego stworzyli mikroroboty, które docierają do płuc i dostarczają leki eliminujące bakterie wywołujące bakteryjne stany zapalne – informuje „Nature Materials”.
- Reklama -

REKLAMA