- Reklama -

Adamczyk: węzeł łączący A2 i Via Carpatię może być jednym z najważniejszych w Europie

Zobacz

- Reklama -

“Autostrada A2 w okolicy Międzyrzeca Podlaskiego będzie się krzyżowała ze szlakiem Via Carpatia. Powstanie Węzeł Łukowisko i stanie się jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych Europy. Dzisiaj może to budzić zdziwienie i niedowierzanie (…), szczególnie tych, którzy znają doskonale region i układ komunikacyjny Podlasia” – powiedział Adamczyk w Programie I Polskiego Radia.

“To jest informacja ważna dla tych, którzy zamierzają inwestować i tworzyć miejsca pracy we wschodnich regionach kraju. Robimy wszystko aby ten dostęp komunikacyjny ułatwić” – dodał.

Minister przypomniał, że w 2024 roku powstaną odcinki, które pozwolą nam dojechać z Warszawy autostradą A2 do Białej Podlaskiej.

“Rozwija się system dróg, który jest swoistym silnikiem rozwoju gospodarczego i do takich inwestycji należy autostrada A2. Do Siedlec dojedziemy w 2023 roku a do Białej Podlaskiej w 2024 roku” – stwierdził Adamczyk.

Minister przypomniał, że we wschodniej części Polski trwa już budowa trasy Via Carpatia, która biegnie w Polsce w relacji “północ-południe”.

Via Carpatia w Polsce będzie miała ponad 700 km długości i przebiegać będzie przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie, wykorzystując oprócz S19 również S61. Via Carpatia połączy Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ itm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -