Afganistan: druga silna eksplozja w Kabulu – niedaleko domu ministra obrony

Udostępnij

Z relacji AFP wynika, że po tej drugiej silnej eksplozji było słychać słabsze wybuchy, a także odgłosy strzałów z broni maszynowej.

Pierwsza potężna eksplozja wstrząsnęła Kabulem około godz. 20. czasu lokalnego (17.30 w Polsce). Do zdarzenia doszło w okolicach tzw. zielonej strefy, mieszczącej budynki rządowe oraz ambasady.

Wstrząs był mocno odczuwalny w centrum Kabulu, dało się dostrzec słup dymu z bliżej nieokreślonego miejsca – relacjonowali korespondenci AFP. W stolicy słychać było także sporadyczne strzały. Sam wybuch miał być słyszany w kilku dzielnicach miasta.

Afgańska policja przekazała, że jest w trakcie zbierania informacji dotyczących eksplozji. Dotychczas nikt się przyznał się do wybuchu.

Jeden ze szpitali w Kabulu poinformował w tweecie, że przebywa w nim sześć osób rannych na skutek tej pierwszej eksplozji. (PAP)

ska/ mal/

arch.

Źródło:PAP

Zobacz

Pracownicy zdejmują różowe okulary, jeśli chodzi o pracę zdalną

W 2020 roku pandemia sprawiła, że praca w domu...

Nowy probiotyk może zapobiec infekcjom jelita grubego

Zmodyfikowana probiotyczna bakteria, który reguluje metabolizm soli żółciowych w przewodzie pokarmowym, może przeciwdziałać zakażeniu bakterią Clostridioides difficile (CDI) i jej skutkom - informuje pismo „Nature Communications”.
- Reklama -

REKLAMA