Afganistan: druga silna eksplozja w Kabulu – niedaleko domu ministra obrony

- Reklama -

Z relacji AFP wynika, że po tej drugiej silnej eksplozji było słychać słabsze wybuchy, a także odgłosy strzałów z broni maszynowej.

Pierwsza potężna eksplozja wstrząsnęła Kabulem około godz. 20. czasu lokalnego (17.30 w Polsce). Do zdarzenia doszło w okolicach tzw. zielonej strefy, mieszczącej budynki rządowe oraz ambasady.

Wstrząs był mocno odczuwalny w centrum Kabulu, dało się dostrzec słup dymu z bliżej nieokreślonego miejsca – relacjonowali korespondenci AFP. W stolicy słychać było także sporadyczne strzały. Sam wybuch miał być słyszany w kilku dzielnicach miasta.

Afgańska policja przekazała, że jest w trakcie zbierania informacji dotyczących eksplozji. Dotychczas nikt się przyznał się do wybuchu.

Jeden ze szpitali w Kabulu poinformował w tweecie, że przebywa w nim sześć osób rannych na skutek tej pierwszej eksplozji. (PAP)

ska/ mal/

arch.

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -