Afganistan: potężna eksplozja w pobliżu dzielnicy rządowej Kabulu

Udostępnij

Wstrząs był mocno odczuwalny w centrum Kabulu, dało się dostrzec słup dymu z bliżej nieokreślonego miejsca – relacjonowali korespondenci AFP. W stolicy słychać było także sporadyczne strzały. Sam wybuch miał być słyszany w kilku dzielnicach miasta.

Afgańska policja przekazała, że jest w trakcie zbierania informacji dotyczących eksplozji. Dotychczas nikt się przyznał się do wybuchu.

Jeden ze szpitali w Kabulu poinformował w tweecie, że przebywa w nim sześć osób rannych na skutek tej eksplozji.

W ostatnich kilku dniach talibowie zajęli stolice trzech prowincji Afganistanu. Obecnie afgańskie siły rządowe i talibowie ścierają się w walkach na przedmieściach Kandaharu i Heratu, drugiego i trzeciego największego miasta Afganistanu.

Talibowie rządzili Afganistanem od 1996 roku do obalenia ich władzy w 2001 przez wojska Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników. Odkąd USA ogłosiły w kwietniu plany wycofania wojsk, przemoc nasiliła się w całym państwie, a talibowie zaczęli przejmować kolejne części kraju. Amerykańskie wojska mają opuścić Afganistan do 11 września po niemal 20 latach konfliktu. (PAP)

ska/ mal/

arch.

Źródło:PAP

Zobacz

Prezydent: medycy wojskowi od trzech lat stają na pierwszej linii frontu

Wybuch pandemii, zmagania z kolejnymi falami i mutacjami SARS-Cov-2, leczenie rannych w walce Ukrainy przeciw rosyjskiej agresji; medycy wojskowi od trzech lat stają na pierwszej linii frontu - powiedział prezydent Andrzej Duda na inauguracji roku akademickiego w Wojskowym Instytucie Medycznym.

OVHcloud poszerza swoje rozwiązania pamięci masowej

Grupa OVHcloud oferuje szerokie portfolio rozwiązań pamięci masowej, adresując...
- Reklama -

REKLAMA