Afganistan: talibowie zaatakowali lotnisko w Kandaharze

- Reklama -

„Port lotniczy Kandahar był naszym celem, ponieważ wróg wykorzystywał je jako centrum do przeprowadzania nalotów na nas” – powiedział Reuterowi rzecznik talibów.

Przedstawiciele afgańskiego rządu poinformowali, że w wyniku ataków rakietowych zawieszono wszystkie loty do i z Kandaharu, a pas startowy został częściowo uszkodzony. Nie ma informacji o ofiarach – przekazali.

Wcześniej w niedzielę serwis BBC informował, że talibowie wkroczyli do części Kandaharu. Jeden z deputowanych w Kandaharze Gul Ahmad Kamin powiedział BBC, że miasto jest poważnie zagrożone zajęciem przez talibów, ponieważ dziesiątki tysięcy ludzi zostało już przesiedlonych i zbliża się katastrofa humanitarna.

Jego zdaniem sytuacja pogarsza się z godziny na godzinę, a walki w mieście są najcięższe od 20 lat.

Powiedział, że talibowie postrzegają teraz Kandahar jako punkt centralny, miasto, które chcą uczynić swoją tymczasową stolicą. Jeśli Kandahar upadnie, to pięć lub sześć innych prowincji w regionie również zostanie utraconych – stwierdził. (PAP)

kib/

arch.

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -