Agencja Reutera: gaz w rurociągu NS1 pojawił się dwa dni przed planowanym ponownym uruchomieniem

Udostępnij

Przepływy gazu przez rurociąg Nord Stream 1 odnotowano dwukrotnie we wtorek. Od poniedziałku 11 lipca przesył gazu rurociągiem był na poziomie zerowym, z uwagi na coroczne prace konserwacyjne.

Jak dowiaduje się agencja Reutera, w czwartek po zakończeniu planowych prac transport gazu przez rurociąg Nord Stream 1 ma zostać wznowiony. NS1 odpowiada za ponad 30 proc. dostaw rosyjskiego gazu ziemnego do Unii Europejskiej.

Według anonimowych źródeł, na które powołuje się agencja, rurociąg ma wznowić pracę w terminie, ale przy obniżonej przepustowości.

„Kontrolowany przez Kreml gigant energetyczny Gazprom ograniczył w zeszłym miesiącu eksport gazu tą trasą do 40 proc., powołując się na opóźnienia w zwrocie turbiny, którą Siemens Energy serwisował w Kanadzie” – pisze agencja Reutera, sugerując, że Gazprom najprawdopodobniej może powrócić do poziomów dostaw sprzed 11 lipca.

Gazprom i Nord Stream 1 nie odpowiedziały we wtorek na prośby agencji o skomentowanie doniesień. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Trzeci co do wielkości giełdowy debiut w historii Europy

Od stycznia do czerwca kluczyki do nowego Porsche odebrało...

Minister Czarnek: żadnego kryzysu na uczelniach nie będzie w związku podwyżkami cen prądu

Mogę zapewnić, że żadnego kryzysu na uczelniach nie będzie. Projekty ustaw, które za chwilę będą procedowane, obejmują szkoły, uczelnie i wszystkie placówki oświatowe związane ze szkolnictwem wyższym tak, żeby staryfikować ceny energii - powiedział w czwartek szef MEiN Przemysław Czarnek.
- Reklama -

REKLAMA