Airbus: 10 lat Centrum Serwisowego C295 w Warszawie

BiznesAirbus: 10 lat Centrum Serwisowego C295 w Warszawie

Centrum powstało z myślą o obsłudze samolotów C295 eksploatowanych przez polskie Siły Powietrzne. Warszawskie Centrum Serwisowe obsługuje też samoloty z Republiki Czeskiej oraz wspiera lotnictwo wojskowe Kazachstanu w obsłudze tego typu maszyn.

„Dziesięć lat centrum serwisowego to historia nie tylko rozwoju Airbusa w Polsce, ale przede wszystkim dekada doskonałej współpracy z jednym z największych operatorów C295 – polskimi Siłami Powietrznymi. Jesteśmy wdzięczni za to wieloletnie zaufanie i powierzenie nam swojej floty” – powiedział cytowany w komunikacie prezes Airbus Polska Johannes von Thadden.

Jak zaznaczyła spółka uruchomienie warszawskiego ośrodka było możliwe dzięki ścisłej współpracy z centrum serwisowym Airbus w Sewilli. Firma przypomniała, że C295 wspierały działania polskich kontyngentów wojskowych w Afganistanie, Iraku, Libanie i na Bałkanach, są także wykorzystywane w zadaniach humanitarnych i lotach „Akcji Serce”.

W ciągu dekady Centrum Serwisowe zrealizowało 85 zleceń serwisowych, w tym 57 remontów kapitalnych. Centrum może jednocześnie wykonywać prace przy 4-5 samolotach, każdy z nich spędza w hangarze na Okęciu od czterech do dziewięciu miesięcy. Według firmy „w przyszłości będzie możliwe rozszerzenie oferty serwisowej nie tylko dla klienta polskiego, ale również zagranicznych”.

Fabryka Airbusa w Warszawie produkuje również struktury lotnicze i wiązki elektryczne dla wszystkich C295.(PAP)

brw/ par/

ŹródłoPAP

Sprawdź nasze inne treści