Analitycy: w nadchodzącym tygodniu wszystkie paliwa na stacjach będą drożeć

- Reklama -

Jak wskazuje e-petrol, w nadchodzącym tygodniu można spodziewać się zmian na plus dla każdego z typów paliw na polskich stacjach. Benzyna Pb98 będzie kosztować między 4,99 i 5,11 zł/l, za popularną 95-oktanową zapłacimy od 4,68 do 4,80 zł/l, a średnia cena diesla wynosić może 4,69-4,80 zł/l – prognozuje.

Portal wskazuje, że wyraźna zmiana w górę dotyczyć może drożejącego w hurcie autogazu. „Przewidywana średnia cena tego paliwa w przyszłym tygodniu wyniesie 2,27-2,35 zł/l” – czytamy.

BM Reflex podał, że w piątek rano ropa Brent kosztowała 60,70 dol. za baryłkę, czyli 1,40 dol. więcej niż przed tygodniem. „Do momentu marcowego spotkania OPEC+ ceny ropy naftowej mogą nie powrócić do wzrostów. Bardzo prawdopodobna jest konsolidacja cen lub rozbudowana, płytka korekta spadkowa. Rynek zdaje sobie sprawę, że Arabia Saudyjska wycofa się z dodatkowych cięć produkcji w skali 1 mln baryłek dziennie. Pozostaje jednak pytanie, co z wielkością pozostałych limitów produkcji w ramach porozumienia OPEC+” – wskazują analitycy biura.

Dodali, że amerykańska EIA zgodnie z najnowszymi prognozami spodziewa się średnich cen spot ropy naftowej Brent na poziomie 56 dol. za baryłkę w I kwartale oraz 53,20 dol. w całym roku. „Średnioroczny poziom konsumpcji paliw na świecie ma w tym roku wzrosnąć o 5,4 mln baryłek dzienni do 97,7 mln baryłek. W przyszłym natomiast o 3,5 mln baryłek dziennie do 101,2 mln” – czytamy w komentarzu BM Reflex. (PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ drag/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -