Ankieta NBP: banki zapowiadają dalsze zaostrzanie polityki kredytowej

Udostępnij

Jak wskazano w opublikowanych w poniedziałek wynikach ankiety Narodowego Banku Polskiego, pogorszenie się perspektyw sytuacji gospodarczej i wzrost stóp procentowych istotnie ograniczyły aktywność na rynku kredytowym w II kwartale 2022 r. Banki zaostrzyły kryteria udzielania wszystkich rodzajów kredytów i zanotowały spadek popytu w większości segmentów rynku kredytowego, z wyjątkiem kredytów krótkoterminowych dla dużych przedsiębiorstw i kredytów konsumpcyjnych.

“Spadek popytu motywowany był głównie zmniejszeniem się zapotrzebowania na długoterminowe finansowanie inwestycji przedsiębiorstw oraz pogorszeniem się sytuacji gospodarstw domowych i prognozami sytuacji na rynku mieszkaniowym” – dodał Narodowy Bank Polski.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

A co jeśli zabraknie środków na dopłaty do węgla? Soboń ma odpowiedź

Jeśli zabraknie środków na dopłaty do węgla ponad te, które już są zapewnione, pewnie trzeba będzie zabezpieczyć ich więcej - powiedział we wtorek wiceminister finansów Artur Soboń. Dodał, że samorządy powinny jak najszybciej uruchomić procedury, aby te środki wypłacać.

MRiT szacuje oszczędności firm w efekcie budów linii bezpośrednich

Łączne oszczędności dla firm dzięki wprowadzeniu energetycznej linii bezpośredniej szacowana są na 3,34 mld zł rocznie - poinformował w poniedziałek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
- Reklama -

REKLAMA