ARiMR: blisko 1,6 mld zł przekazano rolnikom w ramach dopłat do nawozów

Udostępnij

“Dofinasowanie ma zrekompensować wyższe koszty zakupu nawozów, nabytych między 1 września 2021 r. a 15 maja 2022 r. O taką pomoc mógł ubiegać się jedynie rolnik, który złożył wniosek o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2022 rok” – przekazała w komunikacie ARiMR.

Jak podała Agencja, ponad 254 tys. rolników otrzymało do 9 sierpnia 1,577 mld zł z tytułu pomocy do zakupu nawozów mineralnych. ARiMR rozpoczęła wypłatę pieniędzy 11 lipca.

ARiMR przypomniała, że do 31 maja 2022 r. można było składać wnioski o dopłaty do nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez. Do Agencji wówczas wpłynęło blisko 427 tys. wniosków, na podstawie których oszacowano maksymalną kwotę niezbędną do realizacji programu – 3,5 mld zł. Pula środków na ten cel wynosiła 3,9 mld zł; co oznacza, że nie będzie stosowany współczynnik korygujący. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

PKN Orlen i PKO BP zawarły transakcję swapu przychodu całkowitego

PKN Orlen zawarł z PKO BP transakcję swapu przychodu całkowitego (Total Return Swap), w odniesieniu do której instrumentem bazowym będzie 14.161.080 akcji spółki. Akcje te zostały nabyte przez PKO BP od Skarbu Państwa - podały spółki w komunikatach.

Prezes PAIH: chcemy promować w świecie Polskę jako markę

Chcemy promować w świecie Polskę jako markę samą w sobie - powiedział w środę prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda podczas PAIH Forum Biznesu 2022. Dodał, że polscy przedsiębiorcy są gotowi do ekspansji na pozaeuropejskie rynki, takie jak Afryka i Bliski Wschód.
- Reklama -

REKLAMA