Australia: połowa ludności objęta lockdownem w związku z rozprzestrzeniającą się Deltą

- Reklama -

Wiktoria i Australia Południowa ogłosiły tygodniowe lockdowny, podczas gdy dla Nowej Południowej Walii nie widać końca blokady – podaje portal.

Premier Wiktorii Daniel Andrews powiedział, że dziewięć przypadków zakażenia zgłoszonych we wtorek pokazuje, że jego stan – jak to ujął – „biegnie równolegle” z wirusem. „Musimy uciec do przodu i potrzebujemy więcej czasu, aby to zrobić” – wskazał.

W Nowej Południowej Walii odnotowano spadek dziennej liczby zachorowań na Covid-19 – 78 nowych infekcji zarejestrowano w ciągu ostatnich 24 godzin – ale istnieją obawy dotyczące „brakujących ogniw” w nowych transmisjach i uporczywej liczby przypadków, które „były poza społecznością”. Terminu tego używa się do opisania sytuacji, w której dana osoba jest zarażona wirusem, ale nie przebywała ostatnio za granicą ani nie miała kontaktu z innymi potwierdzonymi przypadkami; zasadniczo oznacza, że władze nie są w stanie namierzyć źródła zakażenia.

Australia Południowa ogłosiła siedmiodniowy lockdown od godz. 18 we wtorek, podczas gdy lockdown w Wiktorii ma się zakończyć o północy 27 lipca. (PAP)

cyk/ tebe/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -