Australijczykom wracającym do kraju z Indii grożą więzienie i grzywna

Zobacz

- Reklama -

Tak stanowi rozporządzenie ministerstwa zdrowia Australii, które wydano – jak uzasadnia resort – „wysokim odsetkiem osób, które odbywają kwarantannę po zarażeniu się Covid-19 w Indiach i powrocie do kraju”.

Minister zdrowia Greg Hunt podkreślając, że „rząd nie podjął tej decyzji lekko”, poinformował w sobotę, że będzie ona zrewidowana 15 maja.

„Jednakże sprawą o krytycznym znaczeniu jest ochrona integralności australijskich systemów ochrony zdrowia i kwarantanny i zmniejszenie liczby przypadków Covid-19 w pomieszczeniach kwarantanny” – powiedział Hunt.

Ocenia się, że w Indiach zmagających się z katastrofalną falą zachorowań i zgonów, przebywa obecnie ok. 9 tys. Australijczyków, z których 600 określa się jako „szczególnie narażonych”.

Wcześniej władze australijskie zakazały przyjmowania wszelkich samolotów z Indii.

Australia ma dostarczyć Indiom w trybie pilnym materiały i sprzęt medyczny, w tym respiratory i środki ochrony osobistej.

Liczba przypadków Covid-19 w Indiach sięga 19 mln, przy czym codziennie notuje się ponad 300 tys. zachorowań. Liczba zgonów wzrosła do ponad 200 tys. (PAP)

jm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -