Austria: izraelska flaga nad kancelarią federalną, szef MSZ Iranu odwołuje wizytę w Wiedniu

Zobacz

- Reklama -

Flaga Izraela nad budynkiem rządowym w Wiedniu pojawiła się z inicjatywy kanclerza Austrii Sebastiana Kurza.

„Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif miał spotkać się z naszym szefem dyplomacji Alexandrem Schallenbergiem, ale odwołał podróż” – powiedziała rzeczniczka Schallenberga.

„Żałujemy tego i przyjmujemy to do wiadomości, ale dla nas jest jasne jak słońce, że kiedy Hamas strzela rakietami w cele cywilne w Izraelu, nie należy milczeć” – dodała rzeczniczka.

Kurz, który jest zdecydowanie proizraelski, nazwał w piątek wywieszanie izraelskiej flagi nad kancelarią federalną wyrazem solidarności z Izraelem w świetle brutalnych starć. Decyzję tę skrytykował irański wiceminister spraw zagranicznych Abbas Arakczi, który stoi na czele delegacji Iranu, prowadzącej w Wiedniu rozmowy na temat umowy nuklearnej z przedstawicielami sześciu mocarstw (USA, Rosja, Chiny, Wielka Brytania, Francja, Niemcy).

„Wiedeń jest siedzibą Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, a Austria do tej pory była doskonałym gospodarzem negocjacji” – napisał Arakczi na Twitterze. „Wstrząsający i bolesny jest widok flagi okupującego reżimu, który brutalnie zabił dziesiątki niewinnych cywilów, w tym wiele dzieci w ciągu zaledwie kilku dni. Jesteśmy po stronie Palestyny” – dodał. (PAP)

zm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -