Badanie RKI: Niemcy zakażają się najczęściej w Hiszpanii, Rosji i Holandii

Udostępnij

Od początku lipca w RFN systematycznie wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. “Najbliższe tygodnie nie wróżą poprawy sytuacji. Oprócz szczególnie zaraźliwego wariantu Delta, jest jeszcze jeden powód szybkiego wzrostu liczby infekcji koronawirusem: podróżni powracający z zagranicy” – pisze we wtorek portal RND.

Między 21 czerwca a 18 lipca do RKI zgłoszono 2402 zakażenia, do których prawdopodobnie doszło poza granicami Niemiec, to ok. 10 proc. wszystkich wykrytych w tym czasie infekcji, a na początku czerwca zagraniczne zakażenia stanowiły 1 proc. wszystkich niemieckich przypadków – informuje Instytut.

RKI podał też listę dziesięciu krajów, które były najczęściej wymieniane jako miejsca zainfekowania przez osoby, które w tym okresie zgłosiły zakażenie.

Na pierwszym miejscu znajduje się Hiszpania. Od 21 czerwca do 18 lipca SARS-CoV-2 zakaziło się tam 821 mieszkańców Niemiec. W pierwszym tygodniu badanego okresu zgłoszono 47 infekcji, w ostatnim – 389.

“W Hiszpanii liczba zakażeń od tygodni gwałtownie rośnie. Dlatego niemiecki rząd federalny od wtorku 27 lipca klasyfikuje Hiszpanię jako obszar o wysokiej zachorowalności, przez co niezaszczepione osoby po powrocie z tego kraju będą musiały przejść obowiązkową kwarantannę” – pisze RND.

W Rosji w analizowanym czasie zakaziło się 171 podróżnych z Niemiec. Jednak w przeciwieństwie do Hiszpanii, w Rosji krzywa infekcji spada. W pierwszym tygodniu badania zakaziło się tam 51 osób z Niemiec, w ostatnim – 33.

RKI zauważa, że wzrasta liczba zakażonych osób, które wróciły z Holandii. Instytut odnotował 124 takie przypadki, 80 z nich pochodziło z ostatniego tygodnia analizowanego okresu. RND przypomina, że od wtorku Holandia również znajduje się na niemieckiej liście krajów o wysokiej zachorowalności.

Kolejne kraje na liście RKI to Turcja (122 przypadki infekcji u powracających Niemców), Chorwacja (106), Grecja (93), Portugalia (51), Francja (48) i Włochy (40).

Marzena Szulc (PAP)

mszu/ adj/ ap/

Czytaj więcej wiadomości ze świata

Źródło:PAP

Zobacz

GUS: w II kw. 2022 r. odnotowano o 1,3 proc. więcej rejestracji przedsiębiorstw niż w II kw. ub. r.

W II kwartale 2022 roku odnotowano 93 tys. 660 rejestracji przedsiębiorstw, tj. o 1,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, oraz 80 upadłości, tj. o 4,8 proc. mniej niż w II kwartale 2021 roku – podał GUS we wtorek.

Francja: białucha, która utknęła w Sekwanie, zmarła w trakcie transportu

Białucha arktyczna, która od tygodnia była uwięziona w Sekwanie, została poddana eutanazji w środę w trakcie akcji ratunkowej, mającej na celu wypuszczenie zwierzęcia z powrotem do morza - poinformowały władze departamentu Calvados we Francji, które oczekiwały przeniesienia białuchy do śluzy w lokalnym porcie.
- Reklama -

REKLAMA