Bank Millennium szacuje maksymalny wpływ wakacji kredytowych na 1.779 mln zł; zarząd uruchamia plan naprawy

Udostępnij

Jak podano w komunikacie, 1.731 mln zł ze wskazanej kwoty dotyczyć będzie banku, a 48 mln zł – Millennium Banku Hipotecznego.

“Grupa spodziewa się rozpoznania z góry w ciężar wyników III kw. 2022 r. kosztu w wysokości pomiędzy 75 proc. a 90 proc. wspomnianych wyżej wartości. Wpływ skorzystania przez każde 10 proc. upoważnionych kredytobiorców z wakacji kredytowych w pełnym wymiarze, jest szacowany na 178 mln zł na poziomie grupy” – napisano w komunikacie.

“W związku z kosztami, które wynikają ze wskazanej wyżej ustawy, racjonalnym jest założenie, że bank zaraportuje negatywny wynik netto za III kw. 2022 r., w rezultacie współczynniki kapitałowe banku mogą znaleźć się poniżej obecnych minimalnych wymogów ustalonych przez Komisję Nadzoru Finansowego” – dodano.

Z uwagi na fakt, iż wystąpienie niebezpieczeństwa naruszenia współczynników kapitałowych stanowi przesłankę wskazaną w ustawie Prawo bankowe, zarząd banku podjął decyzję o uruchomieniu planu naprawy, zawiadamiając o tym KNF oraz Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

“Zarząd banku zamierza doprowadzić do podwyższenia współczynników kapitałowych do satysfakcjonującego poziomu powyżej minimalnych wymogów poprzez połączenie dalszej poprawy dochodowości operacyjnej i inicjatyw mających na celu optymalizację kapitałową, takich jak zarządzanie aktywami ważonymi ryzykiem (włączając transakcje sekurytyzacyjne)” – napisał w komunikacie Bank Millennium. (PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

Zełenski o ostrzale elektrowni atomowej: Rosję trzeba zatrzymać

Rosja zagraża całemu światu, trzeba zatrzymać ją, póki nie jest za późno - oświadczył w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski komentując ostrzał przez wojska rosyjskie Południowoukraińskiej Elektrowni Atomowej w obwodzie mikołajowskim.

Turcja zakończyła korzystanie z rosyjskiego systemu płatniczego

Turecki bank Isbank zakończył korzystanie z rosyjskiego systemu płatniczego Mir po tym, gdy USA wprowadziły sankcje przeciwko osobom i podmiotom pomagającym Moskwie omijać restrykcje finansowe - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera, powołując się na komunikat banku.
- Reklama -

REKLAMA