Bardzo prawdopodobne dodatkowe posiedzenie Sejmu na początku września – premier

Udostępnij

“Z tego co wiem pani marszałek taką decyzje podjęła (…). Jest wysoce prawdopodobne (…), że będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu na samym początku września” – powiedział premier na konferencji prasowej.

Dodał, że przyjęte we wtorek przez rząd projekty ustaw – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła, zakładający wsparcie dla odbiorców ciepła oraz o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw, który zakłada przekazanie JST dodatkowych prawie 13,7 mld zł – w najbliższych dniach będą mogły zostać przesłane do Sejmu.

Premier poinformował ponadto, że na posiedzeniu rządu przedyskutowano założenia programu wsparcia dla przedsiębiorców poszkodowanych w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze. (PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

Czy CPK ma znaczenie militarne? Horała odpowiada

CPK ma znaczenie dla bezpieczeństwa państwa i będzie lotniskiem, które również będzie możliwe do wykorzystania militarnego w razie potrzeby. Ale takich lotnisk mamy w Polsce sporo, kolejne się przyda, ale nie jest kluczowe - stwierdził w czwartek wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

To USA stoją za wyciekami Nord Stream? “To rosyjska dezinformacja”

Idea, że USA stały za wybuchami gazociągów Nord Stream jest niedorzeczna i nie jest niczym więcej, niż funkcją rosyjskiej dezinformacji - powiedział w środę rzecznik Departamentu Stanu Ned Price, odpowiadając na pytanie PAP. Jak dodał, USA dzieli się z Danią informacjami na temat incydentu.
- Reklama -

REKLAMA