Belgowie testują się na Covid-19. Liczba zakażeń zmienia się w zaskakującym kierunku

Udostępnij

W Belgii prawie 650 tys. osób otrzymało drugą dawkę przypominającą szczepionki na Covid-19. W ciągu tygodnia od 6 do 12 września każdego dnia odnotowywano średnio 1664 nowe zakażenia koronawirusem. To o 8 proc. mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia. Jednak liczba ta obejmuje tylko pozytywne testy PCR, a rzeczywista liczba infekcji jest zapewne wyższa.

Od 6 do 12 września każdego dnia w Belgii przeprowadzano średnio 8749 testów PCR na koronawirusa. To o 7 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu. Spośród przebadanych 20 proc. osób uzyskało pozytywny wynik testu.

Podstawowy wskaźnik reprodukcji koronawirusa wynosi obecnie w Belgii 0,97. Oznacza to, że 100 osób zakażonych wirusem przekazuje infekcję średnio kolejnym 97.

W ciągu ostatnich 7 dni (od 9 do 15 września) każdego dnia do belgijskich szpitali przyjmowano średnio 56 pacjentów z Covid-19. To o 8 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu. Obecnie w krajowych szpitalach przebywa 707 pacjentów z Covid-19. To o 4 proc. mniej niż o tym czasie w zeszłym tygodniu.

Spośród hospitalizowanych z Covid-19 tylko 56 pacjentów znajduje się na oddziałach intensywnej terapii. To nieznacznie (2 proc.) więcej niż tydzień temu.

Od początku pandemii dwa i pół roku temu w Belgii zmarło 32 625 osób zakażonych koronawirusem.

Źródło:PAP

Zobacz

Węgry: niezależność energetyczna kraju znacznie się zwiększyła

Poziom niezależności energetycznej Węgier w ostatnim czasie znacząco wzrósł, a rząd dokonuje przeglądu strategii energetycznej państwa – powiedział we wtorek minister przemysłu i technologii tego kraju Laszlo Palkovics na międzynarodowej konferencji w Siofok.

Ropa w USA zalicza pierwszą kwartalną zniżkę cen od ponad 2 lat

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym spadają, a surowiec zalicza pierwszy kwartał od ponad 2 lat ze spadkiem notowań. Na rynkach eskaluje niepokój o globalne spowolnienie gospodarcze, a mocny kurs USD zniechęca inwestorów do angażowania kapitału w surowce wyceniane w tej walucie - podają maklerzy.
- Reklama -

REKLAMA