Bielan: jestem przekonany, że większość działaczy Porozumienia nie chce wychodzić ze Zjednoczonej Prawicy

Zobacz

- Reklama -

Bielan zapowiedział też utworzenie nowej partii. „To będzie kontynuacja partii Porozumienie. Można powiedzieć, że to będzie partia Porozumienie po pewnym rebrandingu. My nie chcemy występować pod nazwą, która została skompromitowana przez byłego prezesa Jarosława Gowina” – mówił Bielan w czwartek w Telewizji Republika. Zapowiedział, że start nowej partii ma nastąpić w czerwcu.

„Zrobimy wszystko, żeby ta partia utrzymała jak największą liczbę działaczy Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy a nie szła w kierunku Polskiego Stronnictwa Ludowego, za czym opowiada się już od kilkunastu miesięcy Jarosław Gowin” – dodał Bielan.

Wskazał też, że nowa partia będzie zabiegać o innych posłów. „Ja mówię o przyciągania posłów, którzy są dziś w opozycji do szeroko rozumianego obozu rządowego, niekoniecznie do Porozumienia. (…) Takie sprawy wymagają dyskrecji. Nie mogę mówić o tym publicznie. Wiem też, że niezależnie od tego toczą się i są już na finiszu rozmowy o współpracy programowej między Zjednoczoną Prawicą a ugrupowaniem Pawła Kukiza” – zaznaczył Bielan.

Podkreślił, że ma nadzieję, iż „te rozmowy sprawią iż niezależnie od rozedrgania politycznego, ADHD politycznego Jarosława Gowina i jego grupki najbliższych współpracowników, te rozmowy zapewnią rządowi stabilną większość”.

„Nie może być tak, że rząd będzie się obawiał przed każdym głosowaniem, czy jeden z koalicjantów z grupą swoich współpracowników, ze względu na to, że wstał tego dnia lewą nogą nie zagłosuje przeciw jakiemuś ważnemu projektowi rządowemu. To jest sytuacja nieznośna. Nie możemy być zakładnikami ego jednego człowieka”- mówił Bielan. (PAP)

autor: Agnieszka Libudzka

ali/ mrr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -