Brudziński dla polskatimes.pl: Dopóki wobec węgla nie będzie alternatywy, dopóty odejście od niego do 2049 r. jest nierealne

Udostępnij

“Mamy zupełnie inną sytuację i geopolityczną, i energetyczną. Tylko ktoś nierozsądny chciałby odciąć gałąź, na której się siedzi. Dopóki wobec węgla nie będzie realnej alternatywy, dopóki nie będziemy w pełni bezpieczni, chociażby poprzez wybudowania elektrowni atomowej, dopóty odejście od węgla do 2049 roku jest nierealne” – powiedział Brudziński w wywiadzie opublikowanym w niedzielę na stronie internetowej polskatimes.pl

Zdaniem Brudzińskiego trzeba uwzględnić wszystkie istniejące trudności. “Nie chcę przedstawiać jakiegoś zupełnie wyidealizowanego obrazu, że oto Polska jest zupełną wyspą, bezpieczną energetycznie, bo tak nie jest. Jesteśmy integralną częścią gospodarki europejskiej i światowej” – powiedział. Jak dodał, “na pewno pakt odchodzenia od węgla trzeba zweryfikować przez obecną sytuację”. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Sasin: założenia do projektu ustawy przewidują opodatkowanie wysokich marż największych firm

Założenia propozycji opodatkowania nadzwyczajnych zysków firm przewidują opodatkowanie "nadwymiarowych" marż dużych firm - oświadczył w Sejmie wicepremier Jacek Sasin. Jak wcześniej deklarował, założenia odpowiedniego projektu przesłał premierowi.

Minister klimatu: Baltic Pipe symbolem polskiej suwerenności energetycznej

Gazowe połączenie Baltic Pipe jest symbolem polskiej suwerenności energetycznej; jest najważniejszą, choć nie ostatnią, z szeregu inwestycji w infrastrukturę dywersyfikacyjną gazu - powiedziała PAP minister klimatu Anna Moskwa. Gazociąg ruszy 1 października 2022 r.
- Reklama -

REKLAMA