Były szef VW prezesem szwajcarskiego start-upu elektromobilności

Zobacz

- Reklama -

Oprócz Muellera najważniejszymi osobami w Piech Automotive pozostają współzarządzający firmą dyr. ds. technologii Klaus Schmidt, były inżynier BMW M, oraz dyr. ds. marketingu Andreas Henke, dawniej odpowiedzialny za reklamę w Porsche. Do kierownictwa spółki należy również m.in. Jochen Rudat – jeden z byłych dyrektorów Tesli, w szwajcarskim start-upie odpowiedzialny za sprzedaż.

Piech Automotive przygotowuje się obecnie do nowej rundy finansowania, w której ma uczestniczyć szwajcarski bank UBS. Dodatkowe fundusze mają pozwolić firmie na uruchomienie produkcji dwusiedzeniowego sportowego samochodu na baterie z możliwością bardzo szybkiego ładowania. Według deklaracji spółki pojazd ma pozwalać na doładowanie baterii do 80 proc. w przeciągu 5 min. i pokonywać do 500 km na pełnym akumulatorze. Start-up planuje wprowadzić go do sprzedaży pod koniec 2022 r. – odnotowuje agencja Reutera w poniedziałek.

Firma Piech Automotive powstała w sierpniu 2017 r. w szwajcarskim Zurychu. Nazwa przedsiębiorstwa nawiązuje do współzałożyciela i członka zarządu spółki – Antona Piecha, syna byłego prezesa VW Ferdinanda Piecha. W spółkę zainwestował na wczesnym etapie m.in. kontrowersyjny miliarder Pieter Thiel – współzałożyciel firm PayPal i Palantir oraz członek zarządu Facebooka. (PAP)

mk/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -