Chciał zainwestować w kryptowaluty, a stracił prawie 13 tys. zł

- Reklama -

Jak poinformowała w poniedziałek komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, na komendę zgłosił się mężczyzna, który przekazał, że został oszukany na prawie 13 tys. zł.

„To kolejny przypadek działania sprawców w podobny sposób. Mężczyzna znalazł na portalu społecznościowym reklamę dotyczącą inwestycji w kryptowaluty. Wypełnił znajdujący się tam formularz, a później skontaktował się z nim rzekomy opiekun inwestycji, który kierował go w dalszych działaniach” – przekazała Salczyńska-Pyrchla.

Mężczyzna zainstalował aplikację do zdalnej obsługi urządzenia, a za namową jednej z osób, które się z nim kontaktowały, wykonywał zlecane operacje. Jak dodała Salczyńska-Pyrchla, „sprawcy wykorzystując kod, który mężczyzna otrzymał na telefon i przekazał rzekomym opiekunom, pobrali z jego konta bankowego pieniądze, niemal 13 tyś. zł”.

Policja apeluje, aby z maksymalną ostrożnością i ograniczonym zaufaniem podchodzić do transakcji finansowych zawieranych w internecie. (PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -