Chiny: kolejne zakażenia wariantem Delta w ośmiu regionach, władze zaostrzają przepisy

- Reklama -

Komisja poinformowała łącznie o 98 nowych zakażeniach objawowych wykrytych w ciągu poprzedniej doby, ale 43 z tych przypadków określono jako infekcje przywleczone z zagranicy.

Chiny mierzą się obecnie z największą jak dotąd falą zakażeń wariantem Delta, który rozprzestrzenia się z Nankinu, gdzie 20 lipca wykryto skupisko infekcji na lotnisku. Według władz tego miasta jako pierwsi zakazili się pracownicy czyszczący kabinę samolotu, który przybył z Rosji. Łącznie z ogniskiem w Nankinie wiązanych jest już około 300 infekcji.

40 spośród 55 nowych zakażeń lokalnych wykryto w prowincji Jiangsu, której stolicą jest Nankin. Nowe infekcje odnotowano również w siedmiu innych regionach, w tym w Pekinie, Hubeiu, Junnanie i na wyspie Hajnan na Morzu Południowochińskim – wynika z poniedziałkowego raportu komisji zdrowia.

Władze miasta Suzhou w Jiangsu nakazały zamknięcie salonów gry w madżonga, ponieważ w innej miejscowości kilka osób zakaziło się w takim przybytku. W Pekinie niektóre szkoły proszą uczniów, by wrócili z letnich wakacji co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego 15 sierpnia.

W Zhengzhou, które nawiedziły ostatnio tragiczne w skutkach powodzie, władze wymagają ujemnego testu na koronawirusa od wszystkich wyjeżdżających z miasta. W Kantonie miejscowa komisja zdrowia apeluje o niewyjeżdżanie z prowincji bez potrzeby, a osoby, które były w ostatnim czasie na obszarach ryzyka, muszą się zgłaszać na badania.

Obecnie w Chinach kontynentalnych na Covid-19 choruje 1091 osób, z czego 24 przypadki określono jako ciężkie. Łącznie od początku pandemii w kraju odnotowano 93 103 objawowych zakażeń, a oficjalny bilans zgonów na Covid-19 wynosi 4636. Władze ChRL nie zaliczają infekcji bezobjawowych do potwierdzonych przypadków choroby i nie podają ich łącznej liczby.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -