Chiny: pierwsze lokalne przypadki Covid-19 od ponad trzech tygodni

Zobacz

- Reklama -

Poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych wykryto łącznie siedem nowych zachorowań na Covid-19, przy czym pięć dotyczyło osób przybywających z zagranicy. Dwa przypadki lokalne zgłoszono w prowincji Anhui na wschodzie kraju – napisano w piątkowym sprawozdaniu państwowej komisji zdrowia.

Według oficjalnej agencji prasowej Xinhua jeden z zakażonych przybył w maju do Anhui z portowego miasta Dalian w graniczącej z Koreą Północną chińskiej prowincji Liaoning. Drugi zakażony miał wejść z pierwszym w kontakt podczas szkolenia w Anhui.

Później w piątek władze miasta Hefei, stolicy prowincji Anhui, poinformowały o wykryciu kolejnej lokalnej infekcji związanej z pacjentem przybyłym z Liaoningu. Trzy obszary w pobliżu Hefei zostały oznaczone jako strefy średniego ryzyka.

Nowe przypadki to pierwsze lokalne infekcje odnotowane w Chinach kontynentalnych od 20 kwietnia, gdy koronawirus pojawił się w prowincji Junnan na południowym zachodzie ChRL, w mieście położonym przy granicy z Birmą.

Łącznie w Chinach kontynentalnych potwierdzono 90 815 przypadków Covid-19, a 4636 pacjentów zmarło – napisała w sprawozdaniu państwowa komisja zdrowia. Chińskie władze nie zaliczają bezobjawowych zakażeń do potwierdzonych przypadków Covid-19.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -