- Reklama -

CIR: posłankom Lewicy zaproponowano terminy przeprowadzania kontroli poselskiej dot. szczepień

Zobacz

- Reklama -

„W związku z zapowiedzią kontroli poselskiej Pań Poseł Lewicy, szef KPRM przekazał osobiście propozycję 6 terminów kontroli w dn. 6 i 7 kwietnia” – poinformowało w piątek CIR na Twitterze.

Posłanki Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Małgorzata Prokop-Paczkowska przybyły w piątek rano do Kancelarii Premiera z kontrolą poselską. Domagały się udostępnienia dokumentacji określającej harmonogram szczepień w Polsce. Posłanki Lewicy mówiły, że zdecydowały się na tę kontrolę po czwartkowym zamieszaniu z rejestracją na szczepienia. Chciały się dowiedzieć, kto i na jakiej podstawie dopuścił 40-latków do szczepień.

Szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do kontroli Lewicy na konferencji prasowej w KPRM. „Apeluję do wszystkich koleżanek i kolegów o to, żebyśmy się poważnie traktowali. Ja państwa i cała Kancelaria traktujemy poważnie, zawsze możecie z każdą kontrolą poselską wejść, ale umówmy się z dwu-,trzydniowym wyprzedzeniem i wtedy zapraszamy wszystkich, ponieważ nie mamy nic do ukrycia, jesteśmy w pełni transparentni” – powiedział Dworczyk. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ tgo/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -