„Cyberpunk 2077” zadebiutował na komputerach PC i konsolach

- Reklama -

Debiut najnowszej gry CD Projektu, „Cyberpunk 2077”, w wersji na komputery PC w serwisach Steam, GOG i Epic Store oraz na Google Stadia miała miejsce w czwartek jednocześnie we wszystkich krajach, o godz. 1:00 w nocy polskiego czasu. Premiera na konsolach PlayStation i Xbox w każdym kraju odbywa się o północy lokalnego czasu.

O godz. 2:40 gra znajdowała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów Steam, największego portalu dystrybucji cyfrowej gier na PC. Tytuł zajmował pierwszą pozycję również na portalach GOG i Epic Store.

Według portalu SteamDB, analizującego dane ze Steam, o godz. 2:40 jednocześnie w „Cyberpunk 2077” grało 849 tys. osób. Liczba graczy stale zwiększała się od godz. 1:00.

Wyższe wyniki w historii Steam osiągnęły jak dotąd tylko trzy gry z trybem multiplayer: „PUBG”, „Counter Strike:Global Offensive” i „DOTA 2”.

Gra CD Projektu przebiła pod względem liczby graczy takie tytuły jak m.in. „GTA V” (364,5 tys. graczy jednocześnie w szczytowym momencie) oraz „Fallout 4” (473 tys. graczy). Najwyższy wynik poprzedniej gry CD Projektu, „Wiedźmina 3”, to 103,3 tys. jednocześnie grających osób.

Gra zebrała na Steam jak dotąd jedynie 718 recenzji graczy, z których 83 proc. jest pozytywnych.

Na kanale gry w portalu streamingowym Twitch transmisje innych graczy ogląda ok. 1,1 mln osób, co – według danych serwisu Twitch Tracker – daje „CP 2077” szóste miejsce na liście wszechczasów. Lepszy wynik uzyskały dotychczas tylko najpopularniejsze gry przeznaczone dla wielu graczy (tzw. multiplayer), obecne na rynku od wielu lat: „Fortnite”, „League of Legends”, „Valorant”, „CS:GO” oraz „World of Warcraft”.

„Cyberpunk 2077” w wersji na konsolę PlayStation 4 znajduje się na drugim miejscu na liście bestsellerów amerykańskiego Amazona w kategorii „gry wideo” (wyprzedza go tylko karta podarunkowa do PlayStation Store), a wersja na Xbox One zajmuje 11. miejsce w zestawieniu.

Wśród najlepiej sprzedających się produktów w całym 2020 roku gra na PlayStation ma 25. miejsce (z gier na PS wyżej jest jedynie „The Last of Us 2”, którego premiera miała miejsce w czerwcu), a wersja na Xbox zajmuje 78. miejsce. (PAP Biznes)

kuc/ mam/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -