Czarnek o kampanii billboardowej Akcji Demokracji: jest przede wszystkim wymierzona w dzieci

- Reklama -

Fundacja Akcja Demokracja prowadzi ogólnopolską kampanię billboardową. Na stronie organizatora czytamy, że billboardy te mają dodawać otuchy uczniom i uczennicom, studentom i studentkom, a także kadrze pedagogicznej. Na billboardzie zaprezentowanym w środę w czasie inauguracji kampanii w Lublinie zamieszczony jest m.in. napis #CzarnekOUT i „Uczniowie i uczennice, nie damy się Czarnkowi” oraz wizerunek szefa MEiN.

Do tej akcji odniósł się we wtorek na łamach wPolityce.pl minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

„To jest przede wszystkim akcja wymierzona w dzieci. Jestem politykiem i jestem przyzwyczajony do takiego traktowania. Natomiast to, że używa się dzieci do ataków politycznych, hejtu, jeszcze w środku wakacji, to jest skandal, którego do tej pory w Polsce nie było. Warto się temu przeciwstawiać. Przekroczono wszelkie możliwe granice” – powiedział portalowi.

Dodał, że „nikt się nie spodziewał, że można w środku wakacji uczniów i uczennice wykorzystywać na billboardach, w których hejtuje się przeciwników z drugiej strony sceny politycznej. Takich rzeczy w Polsce jeszcze nie było.”

Czarnek, zapytany o to, czy sprawą powinien zająć się Rzecznik Praw Dziecka, stwierdził, że „na pewno takie zgłoszenie tam powinno pójść, bo to jest kwestia obrony dzieci. Nie mówię o sobie, bo ja jestem do tego przyzwyczajony, tylko o obronie dzieci”.

Odniósł się też do pytania o to, czy należałoby podjąć kroki mające na celu ochronę dzieci przed tego typu akcjami politycznymi. Stwierdził, że jest to kwestia do uzgodnienia z RPD.

„Nie minęły 3 godziny od naszej popołudniowej konferencji prasowej, a Przemysław Czarnek już szuka pomocy u Rzecznik Praw Dziecka. Nie panie Czarnek, to nie akcja wymierzona w dzieci, to akcja, która skończy się pana dymisją” – napisano we wtorek na Facebooku Akcji Demokracji.

„Rzecznik Praw Dziecka będzie bronić ministra przed obywatelkami i obywatelami, a nie stanął w obronie dzieci LGBT plus atakowanych i dehumanizowanych przez tego samego ministra. To najkrótsze podsumowanie państwa, w którym osoby takie jak Przemysław Czarnek i Mikołaj Pawlak sprawują funkcję” – dodano.

Akcja Demokracja poinformowała w czasie inauguracji kampanii we wtorek, że na razie w Lublinie pojawiło się 9 billboardów, a w Polsce 29. Zapowiedziano kolejne.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -