Czarnek: w tym roku do Polski trafi 160 mln euro w ramach programu Erasmus Plus

Zobacz

- Reklama -

Czarnek poinformował w czasie inauguracji Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, że Komisja Europejska przyjęła pierwszy roczny program Erasmus Plus na lata 2021-2027.

„Łączny budżet programu to ponad 26 mld euro. Z tych środków skorzysta aż 10 mln Europejczyków w różnym wieku i z różnych środowisk” – mówił szef resortu edukacji i nauki. Zapewnił, że 160 mln euro trafi w tym roku do polskich organizacji i instytucji chętnych do współpracy międzynarodowej w obszarze edukacji i szkoleń.

„To ogromna szansa dla młodzieży. Cieszę się i gorąco zachęcam do skorzystania z tej możliwości. Te pieniądze to najlepsza inwestycja – to inwestycja w nowe umiejętności, które będą przekładały się na aktywność i sukcesy zawodowe młodych ludzi” – powiedział Czarnek.

Jak wynika z informacji na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), która koordynuje w Polsce działania związane z tym i z innymi edukacyjnymi programami unijnymi, program Erasmus Plus to przedsięwzięcie Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r.

„Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji” – czytamy na stronie FRSE.

Z kolei Europejski Korpus Solidarności pomaga młodym ludziom w rozwoju zawodowym i odnalezieniu się na rynku pracy – pomaga w rozwijaniu u nich umiejętności interpersonalnych i zdobywaniu nowej wiedzy. (PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ krap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -