Czarnek: we września kolejna zmiana punktacji czasopism naukowych

Udostępnij

W tym roku nastąpiła już zmiana w wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych.

“Była sytuacja, że nie opłacało się publikować w polskich czasopismach, nieraz bardzo zasłużonych, z atrakcyjnym tytułem, z wielką historią, z wielkim doświadczeniem. (…) Dlatego to zmieniliśmy. Otrzymaliśmy wnioski ze strony środowisk naukowych z całej Polski, z mniejszych i większych ośrodków, w liczbie kilkuset. Do przytłaczającej większości z nich odnieśliśmy się pozytywnie, podnieśliśmy punktację” – powiedział Czarnek na antenie Polskiego Radia 24.

“Teraz czekamy na wnioski z kolejnych redakcji i we wrześniu będzie jeszcze jedna, zdecydowanie większa, akcja podnoszenia punktacji polskich czasopism naukowych – tych, które mają doświadczenie, potencjał, historię bo tego wymaga sytuacja” – dodał minister. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Źródło:PAP

Zobacz

Młodzi ludzie regulują zobowiązania. Oddali wierzycielom prawie 350 mln zł

Zaległe zobowiązania młodych między 18 a 24 rokiem życia zmniejszyły się do 853 mln zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Według analityków zaległości najczęściej nie spłacają młodzi mężczyźni, a rekordzista ma ponad 708 tys. zł długu.

Polska i 14 innych krajów domaga się limitu cenowego na gaz

15 państw Unii Europejskiej, w tym Polska, wysłało we wtorek wspólny list do Komisji Europejskiej, w którym domagają się wprowadzenia w UE limitu cenowego na hurtowe transakcje dotyczące gazu. Były one przekonane, że środek ten znajdzie się wśród propozycji KE zmierzających do obniżki cen energii. Tak się jednak nie stało.
- Reklama -

REKLAMA