Czarnek: wysłaliśmy związkom propozycje dot. m.in. zwiększenia wynagrodzenia nauczycieli

Zobacz

- Reklama -

Minister Czarnek powiedział w czasie wtorkowej konferencji prasowej, że jest obecnie znakomity czas, żeby poświęcić się tematom, które z uwagi na pandemię COVID-19 zostały zepchnięte na dalszy plan, a są szczególnie ważne.

Przypomniał, że gdy obejmował stanowisko jego celem będzie zwiększenia atrakcyjności zawodu i etosu pracy nauczyciela. „To są te rzeczy, na których nam szczególnie zależy” – zaznaczył.

Czarnek powiedział, że 29 kwietnia odbyło się bardzo dobre merytorycznie spotkanie zespołu ds. statusu zawodowego nauczycieli i pracowników oświaty. Jak dodał, wówczas zapowiedziano kolejne spotkanie – stacjonarne 18 maja w resorcie nauki.

„Zapowiedzieliśmy wówczas, że tydzień przed tym spotkaniem (…) prześlemy na adresy mejlowe zarówno związków zawodowych, jak i organizacji samorządowców nasze propozycje kierunkowe rozmów. Powtarzam ze szczególnym naciskiem – kierunkowe propozycje rozmów” – dodał. Zaznaczył, że to nie są „żadne decyzje”, a dyskusja na ich temat ma się odbyć 18 maja. Minister poinformował podczas konferencji, że zostały one „przed momentem” wysłane na adresy e-mail organizacji związkowych i samorządowych.

Czarnek dodał, że 18 maja ma rozpocząć się bardzo ważna dyskusja na temat uatrakcyjnienia zawodu nauczyciela poprzez zwiększenie wynagrodzenia i zwiększenia etosu pracy nauczyciela. „Temu służą nasze propozycje” – podkreślił. (PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ itm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -