DM BOŚ obniżył cenę docelową dla JSW do 70 zł

Udostępnij

W dniu przygotowania raportu kurs akcji JSW wyniósł 52,16 zł.

“Uważamy, że w naszych prognozach przyjęliśmy raczej konserwatywne założenia dotyczące kształtowania się sytuacji makroekonomicznej, wolumenów i kosztów produkcji. Oczekujemy, że w dłuższym horyzoncie cena węgla ustali się na poziomie 200 USD/ t (obecnie ok. 300 USD/t), a kurs USD/ PLN na poziomie 4,4 (obecnie wynosi 4,7). Prognozujemy ograniczony wzrost wolumenu produkcji węgla w latach 2023-25 do ok. 14,6 mln ton (16,1 mln ton zapisane w strategii spółki)” – napisano w rekomendacji.

DM BOŚ spodziewa się też szybkiego tempa wzrostu kosztów produkcji.

“Pomimo tego i pomimo przyjęcia bardzo wysokiej stopy dyskontowej WACC (14 proc.) nadal dostrzegamy spory fundamentalny potencjał wzrostu. Mnożniki wyceny, nawet na lata 2023-24, pozostają stosunkowo niskie, zwłaszcza EV/ EBITDA. Warto przypomnieć, że oczekujemy, że do końca roku pozycja gotówkowa JSW będzie stanowić około połowę obecnej kapitalizacji rynkowej spółki” – dodano.

Autorem rekomendacji DM BOŚ jest Łukasz Prokopiuk. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 11 lipca 2022 r. o godzinie 8.40.

Depesza PAP jest skrótem raportu DM BOŚ. W załączniku do depeszy znajduje się plik PDF z wymaganymi prawem informacjami DM BOŚ. (PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

Milczarski: LOT bez Centralnego Portu Komunikacyjnego nie przetrwa

PLL LOT bez Centralnego Portu Komunikacyjnego nie przetrwają; LOT potrzebuje tego projektu - mówił we wtorek prezes spółki Rafał Milczarski. Dodał, że firma nie ma tylu pasażerów co w roku 2019, ale poziom taki zamierza osiągnąć w przyszłym roku.

Minister Buda: musimy doprowadzić do tego, by wszystkie składy musiały deklarować cenę węgla

Musimy doprowadzić do tego, by wszystkie składy musiały obowiązkowo zadeklarować cenę węgla na stronie internetowej. Wówczas się okaże, że być może 10-20 km dalej jest tańszy węgiel, bo ktoś nie spekuluje ceną i dostępnością - powiedział w czwartek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
- Reklama -

REKLAMA