DM BOŚ obniżył rekomendację dla Unimotu do “trzymaj”

Udostępnij

Raport sporządzono przy kursie 41 zł.

“Istnieją dwa główne powody dlaczego obniżamy rekomendacje i wycenę dla walorów spółki. Po pierwsze, biorąc pod uwagę nieprzewidywalność warunków makro i ekstremalnie niską widoczność zdecydowaliśmy się na podejście ostrożnościowe w naszym prognozach na rok 2022: obecnie oczekujemy skorygowanej EBITDA w roku 2022 jedynie na poziomie porównywalnym z rokiem 2021” – napisano w rekomendacji.

“Po drugie, w naszych prognozach finansowych dla spółki zakładamy wyraźnie wyższy poziom cen produktów, jak i wyraźnie silniejszego USD niż poprzednio. Chociaż ma to ograniczony wpływ na oczekiwane poziomy skorygowanej EBITDA, to ma to mocno negatywny wpływ na zapotrzebowanie na kapitał obrotowy spółki, co znacząco obniża naszą wycenę” – dodano.

Prognoza DM BOŚ dla spółki na 2022 rok to 75 mln zł skorygowanej EBITDA przy 8,55 mld zł przychodów. Prognozowany na przyszły rok skorygowany zysk netto wynosi 39,4 mln zł.

Rekomendacja została opracowana przez DM BOŚ na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Łukasz Prokopiuk nastąpiła 6 grudnia o godz. 7.20.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP

Zobacz

Węgry/ MOL przelał opłatę za tranzyt ropy “Przyjaźnią”; dostawy mogą ruszyć za kilka dni

Węgierski koncern MOL przelał należność za tranzyt ropy naftowej ukraińskim odcinkiem rurociągu "Przyjaźń", dzięki czemu dostawy surowca mogą ruszyć południowym odcinkiem ropociągu w ciągu kilku dni – poinformowała spółka w środę.

Ile płacimy za gry free to play?

Wraz z rozwojem urządzeń mobilnych popularność zyskały tzw. casualowe...
- Reklama -

REKLAMA