Dow Jones Industrial przerwał serię pięciu spadkowych sesji

- Reklama -

Indeks S&P 500 zyskał 0,23 proc. i zamknął sesję na poziomie 4.468,73 pkt., Dow Jones Industrial zwyżkował o 0,76 proc. do 34.869,63 pkt., a Nasdaq Comp. spadł o 0,07 proc. do 15.105,58 pkt.

Poniedziałkowym wzrostem Dow Jones Industrial przerwał serię pięciu spadkowym sesji z rzędu, w trakcie których wartość indeksu obniżyła się o 2,4 proc. Po poniedziałkowym wzroście indeks znajduje się 2,1 proc. poniżej historycznego maksimum z 16 sierpnia.

Zdaniem niektórych analityków ostatnie obawy o kontynuację gospodarczego ożywienia w USA po pandemii, wywołane narastającą falą zakażeń wariantem Delta koronawirusa, mogły być przesadzone.

„Utrzymujemy alokację w ryzykowane aktywa i jesteśmy nastawieni na silny globalny wzrost, ponieważ gospodarka nadal odbudowuje się po pandemii, polityka monetarna ma charakter akomodacyjny, a firmy zaskakują zyskami. Ponowne otwieranie się gospodarki zostało zakłócone przez wariant Delta koronawirusa, ale fala zakażeń prawdopodobnie już się cofa w USA i na świecie, a postpandemiczne ożywienie powinno zostać wznowione” – napisał w komentarzu analityk JPMorgan Marko Kolanovic.

Notowania Apple wzrosły w poniedziałek o 0,4 proc., po tym jak w piątek spadły o 3,5 proc. – we wtorek Apple ma przedstawić na konferencji nowy model iPhone’a oraz innych urządzeń produkowanych przez firmę.

Virgin Galactic opóźnił swoją pierwszą komercyjną misję badawczą w kosmosie po tym, jak zewnętrzny dostawca ostrzegł o potencjalnej usterce w komponencie systemu sterowania lotem. Notowania akcji spadły o 3,6 proc.

Viacom urósł o 1,8 proc. Według publikacji „The Wall Street Journal” Viacom planuje modernizację swojego oddziału Paramount Pictures.

Jutro w USA opublikowany zostanie sierpniowy odczyt inflacji CPI, jednego z kluczowych wskaźników makro decydujących ostatnio o nastrojach inwestorów. Konsensus zakłada stabilizację w okolicy odczytu z lipca, zarówno w przypadku inflacji CPI, jak i bazowej

(odpowiednio na poziomie 5,4 proc. oraz 4,3 proc. rdr.(PAP)

kkr/ osz/ mfm/ tj/ jm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -