Drugi dzień solidnych wzrostów na Wall Street

Udostępnij

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 1,03 proc. i wyniósł 32.529,63 pkt.

S&P 500 na koniec dnia zyskał 1,21 proc. i wyniósł 4.072,44 pkt.

Nasdaq Composite wzrósł 1,08 proc. i zamknął sesję na poziomie 12.162,59 pkt.

“Uważamy, że wyniki spółek są ogólnie mieszane i to nie jest dobra wiadomość na przyszłość, ponieważ aktywność gospodarcza szybko spowalnia, a banki centralne na całym świecie podnoszą stopy procentowe” – powiedziała Geraldine Sundstrom, menedżerka portfela i alokacji aktywów w Pimco.

Produkt Krajowy Brutto USA w drugim kwartale spadł o 0,9 proc. w ujęciu zanualizowanym (SAAR) kwartał do kwartału – podano w I wyliczeniu. Oczekiwano +0,5 proc.

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 256 tys. Ekonomiści spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 250 tys. wobec 261 tys. poprzednio, po korekcie z 251 tys.

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wyniosła zaś 1,359 mln w tygodniu, stan na 16 lipca. Oczekiwano 1,386 mln.

Podczas posiedzenia 27 lipca Fed podniósł główną stopę procentową w USA o 75 pb. do przedziału 2,25-2,50 proc. Fed powtórzył, że dalsze podwyżki stóp procentowych będą właściwe.

“Brak konkretnego harmonogramu dotyczącego umiarkowanych podwyżek stóp procentowych w USA nadal niesie ze sobą pewną formę niepewności dla rynków” – ocenił Jun Rong Yeap, strateg rynkowy wIG Asia Pte.

Meta spadła o 5 proc. Przychody koncernu wyniosły 28,82 mld USD wobec konsensusu na poziomie 28,94 mld USD. Meta zanotowała pierwszy raz w swojej historii kwartalny spadek przychodów rok do roku (prawie 1 proc.). Zysk Meta na akcję w drugim kwartale wyniósł 2,46 USD podczas gdy rynek szacował go na 2,59 USD.

Pfizer zwyżkował o 0,2 proc. Przychody spółki w II kw. wyniosły 27,74 mld USD wobec spodziewanych 25,26 mld USD.

Qualcomm spadł o 4 proc. Spółka obniżyła swoje prognozy dotyczące dostaw smartfonów i wydał słabszą niż oczekiwano prognozę zysku na bieżący kwartał.

Notowania Forda wzrosły o 6 proc. po tym jak koncern odnotował lepszy od oczekiwań zysk na akcję oraz zwiększył dywidendę.

Stanley Black & Decker poszedł w dół o 15 proc. Skorygowany zysk na akcję spółki w II kw. wyniósł 1,77 USD. Rynek oczekiwał zysku w wysokości 2,13 USD.

Comcast spadł o 9 proc. Koncern nie odnotował wzrostu liczby abonentów usług szerokopasmowych.

Akcje firm fotowoltaicznych rosły po tym, jak demokratyczny senator Joe Manchin zgodził się poprzeć ustawę, która zapewniłaby wsparcie finansowe dla czystej energii. Sunrun, Sunnova, First Solar i SunPower zyskały po ok. 10 proc.

Rentowność 10-letnich UST spada o 10 pb. do 2,69 proc. Dochodowość 30-letnich obligacji spada o 7 pb. do 2,99 proc. Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi -20 pb. Spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi, a 10-letnimi wynosi obecnie 30 pb.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na wrzesień są wyceniane po 98,15 USD za baryłkę, po wzroście o 0,9 proc., wrześniowe futures na Brent idą w górę o 1,08 proc. do 107,77 USD/b.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Minister Buda: staramy się doprowadzić do sytuacji, by koszt energii był zbliżony do cen produkcji

Staramy się doprowadzić do sytuacji, w której koszt energii będzie zbliżony do cen produkcji; w najbliższym czasie premier Mateusz Morawiecki ogłosi rozwiązanie w tej sprawie - zapowiedział w środę minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, że ma to dotyczyć m.in. małych i średnich firm.

PIE: 500 mld euro na walkę ze skutkami rosnących cen energii w Europie

Kraje europejskie na walkę ze skutkami rosnących cen energii wydały lub planują wydać 500 mld euro od września 2021 r. - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny. Według analityków cena energii elektrycznej w Europie jest najwyższa w Wielkiej Brytanii.
- Reklama -

REKLAMA