Dwa bloki w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej odłączone od sieci przez pożary

Udostępnij

Jak podkreśliła spółka, z powodu tych pożarów w czwartek dwukrotnie doszło do odcięcia linii, łączącej elektrownię z ukraińską siecią energetyczną. Pozostałe linie – jak zaznaczono – zostały uszkodzone w rosyjskich ostrzałach.

Tym samym – jak dodano – pierwszy raz w historii elektrownia w całości została odłączona od sieci energetycznej.

Zapewniono, że obecnie systemy automatyczne i bezpieczeństwa obiektu funkcjonują w normie. Prowadzone są działania mające na celu podłączenie do sieci jednego z bloków energetycznych. (https://t.me/energoatom_ua/9181)

Zaporoska Elektrownia Atomowa – największa w Europie – została zajęta przez siły rosyjskie w nocy z 3 na 4 marca. Na terenie obiektu stacjonują rosyjscy żołnierze oraz pracownicy rosyjskiego koncernu Rosatom. Według strony ukraińskiej rosyjskie wojska ostrzeliwują okolice elektrowni, stwarzając poważne niebezpieczeństwo katastrofy nuklearnej. Kijów oskarża stronę rosyjską o szantaż nuklearny. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Fiskus pomylił tablicę informacyjną z reklamą. Poszło o wysokość podatku

Organ podatkowy nie uwzględnił przedstawionego przez przedsiębiorcę stanu faktycznego...

Baltic Pipe: 30 lat prób sięgnięcia po norweski gaz

Koncepcja importu gazu z norweskich złóż pojawiła się już w 1991 r., a w czasach rządu Jerzego Buzka podpisano kontrakty, które później zostały anulowane. Pomysł powracał kilkakrotnie na przestrzeni lat, prace nad dzisiejszym kształtem Baltic Pipe ruszyły w 2016 r.
- Reklama -

REKLAMA