Dworczyk o możliwości lockdownu: trudno jest wypowiadać się jednoznacznie, sytuacja jest dynamiczna

Zobacz

- Reklama -

Dworczyk był pytany w poniedziałek w TVN24, czy rząd rozważa wprowadzenie ponownego lockdownu. „Dzisiaj trudno jest wypowiadać się jednoznacznie dlatego, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna; przyrosty zachorowań są rzeczywiście bardzo duże, mogą one jeszcze wzrastać” – stwierdził szef KPRM.

Jak zaznaczył, „rząd w tej chwili prowadzi politykę z jednej strony zadbania o zdrowie i życie Polaków, to jest najważniejsza kwestia”. „Z drugiej strony (podejmowane) działania nie mogą zniszczyć gospodarki, która już bardzo ucierpiała w czasie pierwszej fali pandemii COVID-19” – dodał minister.

Dworczyk wyraził nadzieję, że do ponownego lockdownu podobnego do tego, z którym mieliśmy do czynienia wiosną, nie dojdzie. „Ale dzisiaj mówienie w sposób stanowczy, jednoznaczny, że coś się , albo coś się nie wydarzy, wydaje mi się, że jest niedobre, bo sytuacja jest po prostu bardzo dynamiczna i musimy dostosowywać nasze działania do jej rozwoju” – podkreślił szef kancelarii premiera.

Pytany o możliwość zamknięcia cmentarzu 1 listopada, zaznaczył, że „w tej chwil nie jest to rozpatrywane”. „Natomiast namawiamy i apelujemy do wszystkich, żeby wizyty na grobach naszych najbliższych rozłożyć w czasie, a będąc już na cmentarzach przestrzegać wszystkich wymogów sanitarnych; zachować odstęp i przestrzegać wszystkich przepisów, które mają odgraniczać rozprzestrzenianie się wirusa” – powiedział Dworczyk.(PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -