Dworczyk o szczepieniu osób od 16 roku życia: na razie osoby powyżej 18 lat, ale będziemy o tym rozmawiać

Zobacz

- Reklama -

Podczas konferencji prasowej w KPRM, Dworczyk był pytany o szczepienie osób w wieku od 16 roku życia, które – według producenta – mogą być szczepione szczepionką firmy Pfizer.

Pytany, czy te osoby, też zostaną włączone do Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19, jeżeli do 9 maja wszyscy dostaniemy skierowania, minister podkreślił, że „na razie NPR przewiduje szczepienie wszystkich osób powyżej 18 roku życia”. „Przy czym nie jest ważna data urodzenia w 2003 roku, a liczymy cały rocznik” – doprecyzował.

Dworczyk przyznał, że szczepionka Pfizera jest dopuszczona dla osób powyżej 16 roku życia, jednak zwrócił uwagę, że producent tego preparatu poinformował o tym, „już po tym, jak przyjęliśmy, jako rząd uchwałą, Narodowy Program Szczepień”.

Minister zauważył, że „obecnie szczepionka Pfizera jest rejestrowana w Stanach Zjednoczonych dla osób między 12 a 15 rokiem życia”. „I na pewno te kwestie, czyli szczepienie osób młodszych, będą przedmiotem obrad Rady Medycznej, i w konsultacjach z naukowcami będziemy podejmowali na pewno za jakiś czas decyzję w tej sprawie” – zapowiedział.

„Natomiast na razie realizujemy Narodowy Program Szczepień, a tutaj (…) mamy przewidziane szczepienie wszystkich osób powyżej 18 roku życia” – dodał szef KPRM. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

rud/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -