- Reklama -

Dworczyk: od początku tygodnia przybyło 890 tys. nowych pacjentów zapisanych na szczepienia

Zobacz

- Reklama -

Szef KPRM, odpowiedzialny za realizację Narodowego Planu Szczepień, podkreślił na czwartkowej konferencji prasowej, że program ten „dynamicznie przyspiesza”. „Przekroczyliśmy już 8 milionów 200 tysięcy wykonanych szczepień” – dodał.

Poinformował ponadto, że od początku tego tygodnia odnotowano ponad 890 tysięcy nowych zarejestrowanych pacjentów, którzy mają już wyznaczony termin i miejsce szczepienia. To są dobre wyniki, więc bardzo dziękujemy za to. Prosimy też o to, żeby wykorzystywać tę możliwość i żeby wszyscy, którzy mogą, zapisywali się na szczepienia przeciw COVID-19″ – zaapelował Dworczyk.

Przypomniał, że w czwartek ruszyły zapisy na szczepienia dla osób urodzonych w roku 1965 roku. „Od północy do teraz zapisało się już ponad 50 tysięcy osób” – powiedział szef KPRM.

Dworczyk podziękował również wszystkim tym, którzy pracują w punktach szczepień. „Wiemy, że w tych dniach macie, państwo, bardzo dużo pracy. Jest też sporo emocji związanych z tym, że w rożnych miejscach przez to, że właśnie jest bardzo dużo zapisów, zaczyna być coraz mniej wolnych terminów, trzeba je uzupełniać. To są takie dni pełne wyzwań, ale dzięki temu możemy utrzymać odpowiednią dynamikę szczepień, a przecież nam wszystkim zależy na tym, żeby jak najszybciej, jak największa część populacji została zaszczepiona” – podkreślił polityk. (PAP)

autor: Marta Rawicz

mkr/ itm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -