Dworczyk: opóźnia się termin uruchomienia szczepień w zakładach pracy; na 100 proc. ruszą w maju

Zobacz

- Reklama -

Szef KPRM wskazał, że w ubiegłym tygodniu wykonano 1 mln 400 tys. szczepień. Zaznaczył, że uruchomiono też nowe miejsca, w których można się szczepić. „Niestety (…) borykamy się znowu z problemem związanymi z dostawami szczepionek” – powiedział. Dodał, że w związku z tym odsuwa się uruchomienie niezwykle ważnego kanału, czyli szczepień w zakładach pracy.

Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim, w którym udział brał m.in. prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, Dworczyk poinformował, że przygotowane są wytyczne, tak by szczepienia w firmach mogły przebiegać łatwo i szybko. Wskazał, że firmy będą mogły przystąpić do akcji, jeśli chętnych będzie 300 osób, i mogą to być pracownicy, współpracownicy i ich rodziny. Powiedział, że rejestracja szczepień w firmach rozpocznie się 4 maja.

Szef KPRM poinformował, że proces szczepień w zakładach pracy, pierwotnie planowany nawet na pierwszą dekadę maja, będzie musiał zostać nieco opóźniony.

„Widzimy, że będzie musiało się to (proces szczepień w zakładach pracy – PAP) trochę przesunąć, niemniej liczymy, że jak najszybciej, a na 100 proc. w maju ruszymy ze szczepieniami w zakładach pracy – to jest kilka milionów osób, które mogą być w ten sposób zaszczepione” – powiedział minister Dworczyk.

Jak podkreślił, udział firm w programie szczepień jest ważny nie tylko z punktu widzenia tempa wyszczepiania populacji. „To też ważne dla przedsiębiorców. Myślę że organizacja (szczepień – PAP) na terenie zakładu pracy przez pracodawcę pozwala na ograniczenie różnych niedogodności, można dzięki temu zaplanować wszystkie procesy, zwłaszcza w firmach produkcyjnych” – mówił Dworczyk.

„Każdy wygrywa w tej sytuacji – i dla przedsiębiorcy to jest ważne, i dla pracowników to jest ułatwienie, i z punktu widzenia całej populacji to jest też istotne, bo przyspiesza proces szczepienia” – podsumował.(PAP)

Autorki: Małgorzata Fraser, Ewa Wesołowska

mfr/ ewes/ pad/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -