e-petrol.pl: diesel wyłamał się ze spadkowej tendencji i podrożał o 3 gr

Udostępnij

Według danych portalu e-petrol.pl w tygodniu rozpoczętym 18 lipca średnia cena benzyn Pb95 i Pb98 uległa obniżeniu.

“Najpopularniejsza benzyna 95-oktanowa potaniała aż o 7 gr/l. O grosz mniejsza obniżka została zanotowana dla średniej ceny Pb98” (do 8,13 zł l) – wskazali analitycy.

“W przypadku oleju napędowego, w przeciwieństwie do benzyny, mamy zmianę zwyżkową – diesel podrożał o 3 gr i sprzedawany jest po 7,59 zł/l. W cenach autogazu po raz pierwszy od połowy maja nie zaobserwowaliśmy cotygodniowej obniżki. LPG sprzedawane jest po 3,39 zł/l, a więc po tyle samo co w minioną środę” – podali eksperci.

Zwrócili uwagę, że najniższe ceny benzyny 95-oktanowej i oleju napędowego zanotowano w tym tygodniu na Pomorzu. Litr Pb95 kosztuje tam 7,39 zł, a litr diesla sprzedawany jest po 7,50 zł.

Przeciwny kraniec tabeli należy do Małopolski i województwa lubuskiego – benzyna sprzedawana jest tam po 7,52 zł/l. Małopolska jest także najdroższa w przypadku oleju napędowego, który w regionie kosztuje 7,66 zł/l – wskazali analitycy.

Z danych e-petrol.pl wynika, że inne województwa są na czele rankingu cen autogazu – “najtaniej można go zatankować w województwie łódzkim – po 3,23 zł/l, a najwyższe ceny tego paliwa są obecnie na Dolnym Śląsku, gdzie litr popularnej alternatywy dla benzyny kosztuje aż 3,55 zł/l” – podano. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Grupa Węglokoks rozpoczyna sprzedaż importowanego węgla

W ostatnim tygodniu września w należącym do grupy katowickiego Węglokoksu składowisku w Ostrowie Wielkopolskim oferowany będzie – obok węgla z polskich kopalń – także surowiec sprowadzony przez spółkę z zagranicy, w pakietach z węglem krajowym – dowiedziała się PAP w Węglokoksie.

Katowicki Bumech kupi węgiel energetyczny w RPA

Katowicki Bumech kupi węgiel energetyczny w Republice Południowej Afryki, aby poprzez zmieszanie go z surowcem produkowanym we własnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, zwiększyć ilość węgla oferowanego branży energetycznej w Polsce – wynika z komunikatu spółki.
- Reklama -

REKLAMA