e-petrol.pl: koniec lipca przynosi obniżki cen paliw

Udostępnij

“W mijającym tygodniu zanotowaliśmy spadek cen wszystkich gatunków paliw. Najmocniej, bo aż o 12 gr, potaniała 95-oktanowa benzyna. Litr podstawowej benzyny kosztuje aktualnie średnio 7,32 zł, a cena tego paliwa na przestrzeni miesiąca obniżyła się o 60 gr” – poinformowali w środę analitycy portalu e-petrol.pl.

Zwrócili jednocześnie uwagę, że w ostatnich dniach niespodziewanie taniał też olej napędowy, który średnio w Polsce kosztuje aktualnie 7,57 zł/l. Przyznali, że zmiana nie jest duża, wynosi 2 gr, ale kierunek jest pozytywnym zaskoczeniem. Mniej za tankowanie płacą też kierowcy samochodów z instalacją LPG – litr autogazu, po obniżce o 4 gr, kosztuje średnio 3,35 zł – dodali.

“Ostatnie zmiany na rynku paliw powodują, że na wielu stacjach, które oferują wakacyjne rabaty na tankowanie, benzynę 95-oktanową można realnie kupić za mniej niż 7 zł. Takie miejsca można znaleźć na pewno w woj. łódzkim, gdzie tankowanie w tym tygodniu jest najtańsze. Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje w tym regionie 7,23 zł/l, średnia dla oleju napędowego to 7,43 zł/l a dla autogazu 3,18 zł/l” – zwrócili uwagę analitycy.

Na przeciwnym cenowym biegunie znajduje się Małopolska z cenami 7,39 zł/l dla 95-oktanowej benzyny i 7,65 zł za litr diesla.

“Rekordowo wysokie ceny autogazu na poziomie 3,55 zł/l, w tym tygodniu zanotowaliśmy w woj. dolnośląskim” – dodano w komentarzu e-petrol.pl. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Siemens zadowolony z rozwiązań ESG, ale przewiduje problemy z ich wdrożeniem w Polsce

Siemens jest zadowolony z wprowadzonych w spółce rozwiązań ESG i podtrzymuje plan dojścia do zeroemisyjności do 2030 - powiedział PAP Biznes CEO Siemens Polska Maciej Zieliński. Dostrzega problemy z ESG w polskich firmach i ostrzega, że stracą przewagi konkurencyjne, jeśli nie dostosują się do regulacji.

Pakiet Slim VAT 3 – co oznacza dla przedsiębiorców i księgowych?

Pakiet Slim VAT 3 to kontynuacja szeregu zmian w...
- Reklama -

REKLAMA