Ekologiczne biuro – dobre praktyki w twoim biurze

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit
3 min

Świadomość tego, jak ważnym tematem jest ekologia, wzrasta z każdym dniem. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorstw wprowadza ekologiczne rozwiązania do swoich biur. Jednak, aby te zmiany zawitały w firmie na dłużej, potrzebna jest nie tylko motywacja pracodawcy, ale również pracowników. Poznaj dobre, ekologiczne praktyki, które możesz wprowadzić w swoim biurze.

Ekologiczne porady

Warto przed całym procesem zmiany w ekologiczne biuro, zapoznać pracowników z podstawowymi zasadami i uzmysłowić im dlaczego nowe działania są istotne. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami i ciesz się bardziej zielonym biurem.

Recykling

Oznacza to rezygnację z tradycyjnych koszy pod biurkiem dla każdego pracownika. Zamiast tego należy umieścić, najlepiej kilka, ogólnodostępnych punktów do segregacji śmieci. Następnym krokiem jest poinstruowanie pracowników, co powinno trafiać do każdego z pojemników. Może wydawać się to podstawową wiedzą, ale na pewno nie zaszkodzi szkolenie z tego zakresu, aby mieć pewność, że segregacja będzie prowadzona odpowiednio.

Drukowanie

W ekologicznym biurze zalecane jest ograniczenie drukowania tylko do tych naprawdę niezbędnych dokumentów. Kiedy jednak dochodzi do takiej konieczności, powinno zmienić się ustawienia druku na te, które mniej eksploatują drukarkę. Przy wysyłaniu korespondencji, warto zwrócić uwagę na opakowanie, do którego je wkładasz. Najlepszym wyborem będą koperty z recyklingu.

- Advertisement -

Energia

W tym aspekcie ważne jest pilnowanie, aby komputer po kilku minutach przechodził w tryb czuwania. Pamiętaj również o wyłączeniu oświetlenia w pomieszczeniach, w których nie przebywasz. Warto również zainwestować w lampy LED – jest to aktualnie najbardziej ekonomiczne źródło światła. W dłuższej perspektywie korzystanie z żarówek energooszczędnych jest bardzo opłacalne.

Filtrowana woda

Zamiast ciągłego kupowania zgrzewek z plastikowymi butelkami, lepszym krokiem będzie inwestycja w dzbanek filtrujący wodę z kranu. Jest to nie tylko bardziej ekologiczna opcja, ale i korzystniejsza dla portfela w dłuższej perspektywie. Dodatkowo można wybrać filtry, które wzbogacą przefiltrowaną wodę w minerały, na przykład magnezem.

Wprowadzenie powyższych zmian, będzie korzystne dla środowiska. W dłuższej perspektywie jest to również zmiana bardziej ekonomiczna dla przedsiębiorstwa. Oprócz budowania ekologicznych, pozytywnych poglądów wśród współpracowników, możesz przyczynić się do zmiany ich nawyków w domach.

Udostępnij
- REKLAMA -