Eksperci: wielkich obniżek na stacjach benzynowych nie będzie

- Reklama -

Analitycy BM Reflex zwracają uwagę, na „mniejszą zmienność, ale wciąż w górę” cen paliw na stacjach. Ich zdaniem ze względu na poprawę marż detalicznych potencjał do dalszych wzrostów cen paliw dla kierowców wydaje się ograniczony. „Jest szansa, że w ostatnich tygodniach wakacji sytuacja na stacjach nie pogorszy się, a ceny pozostaną stabilne” – prognozują.

Na to, że wielkich obniżek nie będzie wskazują też eksperci e-petrol.pl. „Wprawdzie wielu kierowców oczekuje z nadzieją na spadki cen przy dystrybutorach, ale niestety na radykalnie obniżające się koszty tankowania na razie nie powinniśmy chyba liczyć” – zaznaczają.

Odnosząc się do prognozy cen detalicznych na 17-23 sierpnia e-petrol.pl spodziewa się, że za litr benzyny 98-oktanowej trzeba będzie zapłacić przy dystrybutorze 4,64-4,75 zł, a w przypadku Pb95 „ceny wyniosą zapewne 4,32-4,43 zł/l”. Olej napędowy powinien kosztować 4,23-4,34 zł/l, natomiast autogaz – 1,97-2,04 zł/l. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ dym/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -