Eksperci z Polski i USA omówią współpracę w sprawie biotechnologii

PAP
PAP 2 min czytania

Organizowane przez Instytut Kulskich i Instytut Rozwoju Spraw Społecznych wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Biotechnologia jako silnik innowacji – współpraca polsko-amerykańska” i będzie siódmą edycją konferencji odbywającej się w ramach cyklu “The Best Way to Predict the Future is to Create it”, zapoczątkowanego w 2019 roku.

Impreza odbywająca się w hotelu Willard InterContinental nieopodal Białego Domu zgromadzi ponad dwudziestu specjalistów z dziedziny medycyny, biotechnologii, a także przedstawiceli władz i sektora prywatnego, którzy będą uczestniczyć w dwóch dyskusjach.

Rozmowy będą dotyczyć współpracy polsko-amerykańskiej w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego oraz strategicznej wagi biotechnologii dla gospodarki i bezpieczeństwa. W dyskusjach wezmą udział m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, były minister Łukasz Szumowski, a także naukowcy z polskich i amerykańskich ośrodków badawczych oraz przedstawiciele organizacji branżowych i sektora NGO.

Organizatorzy liczą, że wymiana doświadczeń ze stroną amerykańską, m.in. w sprawie rozwiązań prawnych sprzyjających komercjalizacji innowacji, pomoże Polsce w jej ambicjach stania się liderem Europy Środkowo-Wschodniej w dziedzinie biotechnologii. Znaczenie tej dyscypliny pokazała m.in. pandemia Covid-19.

Zaproszeni uczestnicy konferencji będą rozmawiać w międzynarodowym gronie o ponadnarodowych metodach wspierania rozwoju nauki i możliwościach, jakie daje ona w biotechnologii.

Jak podają organizatorzy, wydarzenie będzie stanowiło platformę do zaprezentowania państwowych instrumentów wspierających sektor ochrony zdrowia oraz wzmocnienia partnerstwa naukowego, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju innowacyjności w oparciu o relacje między Polską a Stanami Zjednoczonymi.(PAP)

osk/ jm/

Skomentuj
- Reklama -

Polska, Estonia i Litwa domagają się obniżenia pułapu cenowego na rosyjską ropę

Polska, Estonia i Litwa domagają się w Brukseli obniżenia pułapu cenowego na rosyjską ropę z 60 do 51,45 dolarów za

3 min czytania

Asbis podsumował luty

ASBISc Enterprises Plc, według wstępnych danych szacunkowych, wypracował w lutym 2023 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 230 mln USD,

2 min czytania

Boom na estoński CIT. Dane nie pozostawiają złudzeń

W zeszłym roku prawie 7,5 tys. spółek wybrało tzw. estoński CIT. W porównaniu z 2021 r. nastąpił wzrost aż o

7 min czytania